ПУБЛІКАЦІЇ

План сталої міської мобільності Ужгорода

План сталої міської мобільності (ПСММ) – один з найбільш значущих результатів проєкту «SUMCITYNET: міста за покращення доступності і кліматично-сталу міську мобільність», затверджений рішенням сесії Ужгородської міської ради VIII скликання 28.03.2024. В ньому окреслено вісь та напрямок розвитку міста у питаннях мобільності на прийдешні 5-10-15 років.

Навчальний посібник "Лісовий гід" - частина 1

Навчальний посібник освітньої програми Лісовий гід створений у рамках міжнародного проекту Ліси для суспільства – ліси без бар’єрів (FOR SOC, детальніша інформація про проект на www.forsoc.org). Проект фінансований з гранту Королівства Норвегія через Норвезький фінансовий механізм та співфінансований з державного бюджету Словацької Республіки.
Однією з можливостей підвищення екологічної свідомості суспільства через неформальну освіту є професійний супровід у лісі, який може забезпечити саме кваліфікований спеціаліст – лісовий гід. Професійний супровід у лісовому природньому середовищі є потенціалом для розширення пропозиції послуг, що надаються підприємствами лісового господарства.
Привабливість диверсифікації лісових послуг у цьому напрямку може підвищити також лісова педагогіка, яка має форму пригодницького супроводу. 
Цей навчальний посібник складається з декількох розділів, присвячених окремим фаховим темам: професійний супровід, лісова педагогіка як пригодницька форма супроводу, комунікація через засоби масової інформації, презентація природних багатств, основи надання першої допомоги в лісовому природному середовищі та екологічна етика. На початку кожного розділу є теоретичний вступ до теми, далі для кожної теми підготовлена практична частина, потім подано завдання для учасників освітньої програми, які вони можуть виконати безпосередньо у посібнику. Кінець розділу доповнюється списком використаної та рекомендованої навчальної літератури.

Адаптація до зміни клімату. Навчальний посібник.

Глобальна зміна клімату – це одна з найважливіших екологічних проблем, що наразі постала перед людством. На сьогодні впливи зміни клімату вже достатньо задокументовані, зокрема Міжурядовою групою експертів зі зміни клімату – МГЕЗК. Істотна частина впливів зміни клімату спричинена діяльністю людини та інтенсивною експлуатацією природи, внаслідок чого відбувається збільшення концентрації парникових газів в атмосфері. Вважається, що антропогенна складова у викидах парникових газів є основною причиною глобальної зміни клімату.
​Навчальний посібник дає відповіді щодо причин зміни клімату, основних наслідків зміни клімату в Закарпатській області та в Україні, приклади заходів з адаптації та місцевих стратегій з адаптації до зміни клімату. 
Для менеджерів державної служби та органів самоврядування, вчителів, викладачів, студентів, представників громадських організацій та засобів масової інформації. Для широкого кола читачів.