ПЕРЕВІРЕНІ СПОСОБИ ДОГЛЯДУ ТА ЗАХИСТУ ЛІСОВИХ НАСАДЖЕНЬ ВІД ЗМІНИ КЛІМАТУ
Лісові екосистеми є незамінним природним ресурсом для людського суспільства. Ліси забезпечують не лише сировину та безліч продуктів, а також цілий ряд невиробничих та суспільно корисних функцій.
Важливою відновлюваною сировиною є деревина, поряд з якою значне місце займають й інші продукти лісу – кора, лісові ягоди і плоди, гриби, що ростуть у лісах, лікарські рослини, мед та інші продукти бджільництва, продукція полування: м’ясо, хутро, роги та інші продукти диких тварин та птахів.
Дерева є найважливішим виробником кисню.
Однак, важливі й захисні функції лісів: водоохоронна, берегозахисна, ґрунтозахисна, протиерозійна, протизсувна та протилавинна.
Ліси істотно впливають на водний режим і підвищують якість питної води.
Серед соціальних функцій можна назвати, наприклад, туристично-рекреаційну, лікувальну, природоохоронну, культурну, а також мисливську.
Вони важливі і для забезпечення функції оборони держави.
В рамках проєкту "Шляхи до здорових лісів" словацькими колегами було підготовлено публікацію, мета якої – представити сучасний стан та використання лісів у карпатах в минулому, оцінити ризики та негативні фактори впливу на ліси, а також запропонувати заходи щодо покращення стану та використання цих лісів нашим суспільством у майбутньому.