МЕРЕЖА ДАЛЕКОБІЖНИХ ВЕЛОСИПЕДНИХ МАРШРУТІВ В ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Концепцію мережі далекобіжних велосипедних шляхів слід розглядати як пропрацьований документ, який містить текстовий опис та мапи велошляхів з обґрунтуванням їх проходження (у тому числі на основі обговорень з землекористувачами, землевпорядниками та фахівцями територіальних підрозділів, відповідальних за містобудування та архітектуру).


Концепція охоплює територію всієї Закарпатської області і відповідає кожній з двох цілей планування:
(1) забезпечення транспортного сполучення для місцевих жителів Закарпатської області та
(2) створення шляхів для маршрутів внутрішнього та міжнародного вело-туриста.


Концепція розроблена з головним фокусом на людині, її безпеці та комфорті щоденного, як і туристичного подорожування на велосипеді. Концепція пропонує таку мережу велошляхів, яка найкращим чином відповідає можливим потребам велосипедистів.
Далекобіжні велосипедні шляхи не включають гірські велосипедні маршрути, ані синґл-треки, ані маршрути велозмагань або тематичні веломаршрути, ані подібні до них, веломаршрути спеціального призначення.
З іншого боку, Концепція містить не вичерпний перелік велошляхів, а лише головні, або магістральні відтинки, з вищим пріоритетом важливості на рівні регіону (т.зв. Шляхи першого рівня). Окрім іншого, даний підхід повинен сприяти зменшенню альтернатив та дискусій в ході погодження мережі.