Прозора та партисипативна система інвентаризації зелених зон в Україні: iTree4UA

Прозора та партисипативна система інвентаризації зелених зон в Україні: iTree4UA

Мета

Забезпечити повну функціональність інструменту i-Tree, як інтерактивної, партисипативної та прозорої системи інвентаризації зелених зон як у сільських, так і в міських територіях в Україні задля забезпечення вигод місцевим громадам та навколишньому середовищу в умовах кліматичних загроз.

   

Тривалість

15 місяців (Вересень 2021 – грудень 2022)

Бюджет

70 000 дол.США загальний бюджет

7 000 доларів США бюджет проєкту в частині ГО "ФОРЗА"

 

Проєкт iTree4UA реалізується з вересня 2021 по грудень 2022 року та має на меті забезпечити повну функціональність інструменту i-Tree Есо для повноцінного використання в усіх громадах України задля оцінки екосистемних послуг дерев у кількісному та грошовому виразі. Проєкт має створити аналітичні та технологічні передумови для запуску інтерактивної та прозорої системи інвентаризації міських дерев в Україні на основі технологій i-Tree для отримання переваг місцевих громад та навколишнього середовища під загрозою зміни клімату.

Можливості залучення

Для системного використання адаптованого до місцевих даних та умов інструменту i-Tree Eco буде впроваджено комунікаційну кампанію, за допомогою якої залучатимуться місцеві зацікавлені сторони як у громадах-партнерах, так і в інших громадах України. Разом із нашими партнерами ми оберемо чотири пілотні громади в різних регіонах України для реалізації навчання усіх зацікавлених осіб та організації польових виїздів для обліку місцевих дерев за допомогою i-Tree Eco влітку 2022 року.

Проєкт здійснюється за фінансової підтримки US Forestry Service International Programs у партнерстві з Davey Tree Expert Company (розробники продуктів i-Tree у США), Агентством сприяння сталого розвитку Карпатського регіонуФОРЗА”.

Основні етапи проєкту включають:

  1. Збір та обробка необхідного пакету даних для інтеграції інструменту i-Tree Eco для використання в усіх громадах України: вересень 2021 – березень 2022 
  2. Збір додаткових даних для чотирьох пілотних громад в областях, що представляють різні регіони України, для отримання повної версії i-Tree Eco: березень 2022 – червень 2022
  3. Проведення пілотних інвентаризаційних робіт за допомогою i-Tree Eco разом із місцевими зацікавленими сторонами у пілотних громадах, як приклад можливості ініціювати подібні інвентаризаційні проєкти в будь-якій громаді України: червень 2022 – жовтень 2022
Дивіться, скільки захвату в очах нашої маленької волонтерки Терези! А все тому, що вона вже знає, скільки користі приносять нам дерева, які ростуть в місті! 
4 жовтня 2022 року громаді Ужгорода презентували результати оцінки екосистемних послуг дерев у Ротарі парку за допомогою інструменту iTree Eco.
Дорогі гості нашої сторінки і шанувальники зелених легень нашої планети!
Дерева посідають надзвичайно важливе місце у навколишньому середовищі, і жодних сумнівів, що без їхнього існування не було б і нас, людей.
08 та 15 липня 2022 року в Ужгороді пройшов перший польовий захід з інвентаризації міських дерев.  
Дерево – справжній захисний щит для людства. Чи воно росте в парку, чи при дорозі, чи в лісі, чи навіть у власному саду. Важко переоцінити важливість і користь, яку приносять дерева.