В Ужгороді пройшов перший польовий захід з оцінки міських дерев в рамках проєкту iTree4UA

08 та 15 липня 2022 року в Ужгороді пройшов перший польовий захід з інвентаризації міських дерев.
 
Нам пощастило, адже наше місто потрапило у першу четвірку українських міст, які впроваджують інструмент оцінки екосистемних послуг iTree. Окрім Ужгорода, подібні польові заходи пройшли також у Новому Роздолі (Львівщина), Демидові (Рівненщина) та Бережанах (Тернопільщина).
Всі ці населені пункти були відібрані в рамках проєкту «Прозора та партисипативна інвентаризація зелених зон iTree4UA». І що особливо тішить, таким чином Україна долучилася до групи країн Європи, Азії та США, які користуються цим інструментом на благо своїм громадам. Загалом, iTree дає можливість провести оцінку екосистемних послуг, які надають нам дерева в натуральному та грошовому виразі. Ми ж добре розуміємо, що дерева нам дарують безліч вигод, благ і приносять велику користь.
 
Перший крок зроблено: протягом двох днів було зібрано дані про параметри понад 200 дерев у Ротарі парку. Тут хочемо вкотре висловити подяку всім помічникам, а їх було понад 50, завдяки яким ми зібрали цю інформацію. Ротарі парк ми обрали не випадково, бо це 4-е за розміром зелене насадження міста, площею 1,7га. В ньому ми знайшли 31 деревну породу.
 
Згодом ми обов’язково поділимося з вами результатами спільної роботи. Тому, стежте за нашою сторінкою, та приходьте на наші події.
І з особливою радістю, представляємо вам наше авторське відео з першого дня інвентаризації дерев:

 

Пілотний проєкт здійснюється у рамках проєкту “Прозора та партисипативна система інвентаризації зелених зон в Україні: iTree4UA” за координації ГО УЕК “Зелена Хвиля” та за фінансової підтримки US Forest Service у партнерстві з Davey Tree Expert Company (розробники продуктів i-Tree у США) .