Користь міських дерев. Частина 1

Дерева посідають надзвичайно важливе місце у навколишньому середовищі, і жодних сумнівів, що без їхнього існування не було б і нас, людей. Окрім того, що вони є легенями нашої Землі завдяки тому, що виділяють кисень, вони наділені й іншими не менш важливими функціями. Дерева є складовою і лісів, але вони також є дуже корисною та необхідною частиною вулиць і парків наших міст. Тож у цій та наступній публікації давайте докладніше розглянемо, яку користь приносять нам дерева, що ростуть на наших вулицях, і чому так важливо про них дбати.

Дерева фільтрують повітря та очищають його від забруднюючих речовин

Враховуючи щорічне збільшення автомобілів на дорогах та вулицях міст та використання ними твердого палива, концентрація сажових частинок, що містяться у вихлопних газах дизельного автомобіля у повітрі зростає, і саме дерева здатні затримувати цей пил і тим самим очищати повітря. Дерева затримують пил на своєму листі, яке потім змивається дощем у ґрунт. Також дерева, особливо хвойні, виділяють у повітря леткі антибактеріальні речовини, які вбивають шкідливі патогенні мікроорганізми, створюючи здоровіше довкілля.

Дерева зменшують коливання температури

Сучасні житлові райони міст, побудовані в основному з бетону та скла. Вони є тепловими островами в ландшафті, і температура в них завжди на кілька градусів вища, ніж у природному середовищі. І саме дерева допомагають зменшити добові коливання температури. Вони накопичують тепло вдень та віддають його вночі. А ще, дерева виділяють вологу із землі, зволожуючи та охолоджуючи повітря. Не менш важливою функцією дерев є створення тіні. Шляхом правильно спроектованих зелених насаджень можна затінювати жваві пішохідні зони, тротуари або парковки.

Дерева виступають як шумовий бар'єр

Дерева не тільки прикрашають міський простір, але й можуть використовуватися як природний шумовий бар'єр вздовж жвавих доріг або залізничних ліній.

Про інші переваги поговоримо у нашій наступній статті. Запрошуємо стежити за нашою сторінкою.

Статтю підготовано за матеріалами словацького енвіроменталіста Радіма Томаша.

#iTree4UA_Ужгород

Пілотний проєкт здійснюється у рамках проєкту “Прозора та партисипативна система інвентаризації зелених зон в Україні: iTree4UA” за координації ГО УЕК “Зелена Хвиля” та за фінансової підтримки US Forest Service у партнерстві з Davey Tree Expert Company (розробники продуктів i-Tree у США) .