Оцінка екосистемних послуг дерев для адаптації громад до зміни клімату: старт проєкту iTree4UA

У вересні 2021 року ми розпочали проєкт Прозора та партисипативна система інвентаризації зелених зон в Україні: iTree4UA”, що має на меті забезпечити повну функціональність інструменту i-Tree Есо для повноцінного використання в усіх громадах України задля оцінки екосистемних послуг дерев у кількісному та грошовому виразі.

30 вересня 2021 року відбувся стартовий семінар проєкту, що об’єднав учасників та учасниць з усієї України. Близько 70 зареєстрованихпівтори години активного спілкування та більше 25 поставлених запитань – такі результати першої зустрічі.

Серед зацікавлених темою оцінки екосистемних послуг дерев для адаптації громад до зміни клімату були представники та представниці громад України, державних та наукових установ, громадських організацій, екологічних спільнот, студентських організацій, засобів масової інформації та інші. Такий інтерес до теми інвентаризації зелених насаджень ще раз підтверджує її релевантність та необхідність змін.

Під час презентації iTree4UA були розглянуті основні етапи проєкту, що інтегруватиме інструмент i-TreeEco, механізми збору даних та результати, а також представлені його фінансуючі сторони та партнери.

Матеріали семінару можна завантажити за цим посиланням. Також ми зробили короткий відео огляд зустрічі, який можна переглянути за посиланням.

Проєкт здійснюється за фінансової підтримки US Forestry Service International Programs у партнерстві з Davey Tree Expert Company (розробники продуктів i-Tree у США) та Агентством сприяння сталого розвитку Карпатського регіону “ФОРЗА”.