Дерево – справжній захисний щит для людства

Дерево – справжній захисний щит для людства. Чи воно росте в парку, чи при дорозі, чи в лісі, чи навіть у власному саду. Важко переоцінити важливість і користь, яку приносять дерева.

Ось деякі з них:

  • захист від сонячного випромінювання
  • поглинання шуму, пороху 
  • пом’якшує наслідки злив
  • під прихистом дерев людина почуває себе комфортніше як влітку під час спеки, чи дощу, так і взимку під час снігопадів
  • виділення кисню та поглинання вуглекислого газу
  • часто дерева є домом та "їдальнею" для іншої живої фауни.

Ми зазвичай по замовчуванню беремо від природи все, що вона вам дає не усвідомлюючи справжню цінність і унікальність зелених насаджень. Користуємося цим ресурсом, але невдячні деревам за те, що вони дають нам, людям, даром. Саме з такою метою світові фахівці в лісовій галузі, програмісти створюють інструменти інвентаризації дерев. Збір даних про дерева та переведення цієї інформації у оцінку екосистемних послуг, які дає нам кожне окреме дерево та всі насадження загалом, говорять мовою цифр, яку нашим громадам зрозуміти набагато легше. До прикладу, одним з таких інструментів, який широко використовують на різних континентах є iTree Eco. І ми особливо раді, що Ужгород є одним з пілотних українських міст, в якому впроваджуватиметься ця програма. Ми шукаємо однодумців, готуємо матеріали для проведення першого польового заходу з інвентаризації зелених насаджень Ужгорода.

Підписуйтеся на нашу сторінку у мережі фейсбук https://www.facebook.com/ngoforza та стежте за всіма новинами, які стосуються проекту “Прозора та партисипативна система інвентаризації зелених зон в Україні: iTree4UA”.

#iTree4UA_Ужгород

Пілотний проєкт здійснюється у рамках проєкту “Прозора та партисипативна система інвентаризації зелених зон в Україні: iTree4UA” за координації ГО УЕК “Зелена Хвиля” та за фінансової підтримки US Forest Service у партнерстві з Davey Tree Expert Company (розробники продуктів i-Tree у США) .