Деревина для енергії: Конкурс кращих практик використання деревної біомаси для виробництва енергії у Львівській і Закарпатській областях

Якщо Ви не тільки задумалися над енергонезалежністю, а й вже зробили певні кроки для переходу на використання енергії з деревини, цей конкурс саме для Вас!
Умови конкурсу
Конкурс націлений на підтримку та розповсюдження практик, ідей та інновацій у використанні деревини для енергії.
Взяти участь у конкурсі можуть юридичні особи будь-якої організаційної форми та власності та фізичні особи, яка представляють домогосподарство, громаду або групу осіб.
Конкурс реалізується в рамках проекту «Визначення можливостей зеленої енергії в Українських Карпатах». Цей проект націлений на підтримку переходу українського гірського регіону до надійного незалежного енергопостачання в майбутньому шляхом оцінки сталого енергетичного потенціалу деревини і пошуку можливостей ефективного використання місцевих відновлювальних джерел енергії. В результаті Конкурсу кращих практик будуть виявлені і розповсюджені місцеві знання, ідеї та досвід такого використання.
Для участі у конкурсі заповнюється заявка – див. нижче.
Територія конкурсу
На конкурс можна подавати практики, реалізовані на території Закарпатської та Львівської областей.
Організатор конкурсу
ГО «Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону ФОРЗА» www.forza.org.ua
Нагороди конкурсу
Найкращі практики/ ідеї, вибрані Конкурсним Комітетом, отримають цінні призи.
Цінні призи, спрямовані на подальше покращення використання деревини для енергії та заходів з енергоефективності згідно потреб переможців, надаються у формі приладів, устаткування, обладнання, виготовлення технічних умов, проектно-кошторисної документації та ін.
1 місце – приз на суму до 1300 швейцарських франків та участь у тренінгу від Інформаційно-навчального центру з енергоефективності та ВДЕ в м.Мукачево (захід обирається переможцем).
2 місце – приз на суму до 1000 швейцарських франків.
3 місце – приз на суму до 700 швейцарських франків.
Цінні призи не призначені на покриття поточних операційних витрат (витрати на оплату праці, офісні витрати, придбання сировини тощо) та на проведення заходів.
Конкурсний Комітет спільно із переможцями визначає цінні призи, які будуть вручені переможцям за рахунок призового фонду.  
Найцікавіші практики/ідеї, які не стануть переможцями конкурсу, будуть відзначені дипломами.
Практики, які можна подавати на конкурс
На конкурс можна подавати приклади реалізованих практик або ідей практик, пов’язаних із використанням деревної біомаси (деревина, дрова, щепа, тирса, пелети, брикети) для виробництва тепла або електроенергії, заходів з покращення ресурсоефективності та енергоефективності.
Практики, пов’язані з іншими відновлювальними джерелами енергії (сонячна, вітрова, водна) не приймаються до розгляду в рамках цього конкурсу.
Прикладами практик можуть бути покращення продуктивності обладнання для опалення біомасою, створення енергетичних кооперативів, заготівля порубкових решток та лісосічних відходів, співпраця між підприємством, громадою та бюджетною установою, належне зберігання деревної сировини для підвищення її якості, технологічні рішення по переходу на твердопаливне опалення, покращення системи постачання дров для населення, передача традиційного досвіду від старших поколінь, та ін.  
Якщо Ви сумніваєтеся, чи є Ваша практика / ідея прийнятною, зателефонуйте нам: 0673101631, Радміла Устич.
Конкурсний комітет
Складається з представників таких організацій: ГО ФОРЗА, Інститут WSL (Швейцарія), Національний лісотехнічний університет України, Центр розвитку та навколишнього середовища Бернського Університету (Швейцарія), Державний Університет Пенсільванії (США).  
Критерії відбору
Відбір поданих практик здійснюється експертами Конкурсного Комітету, які оцінюють пропозиції за визначеними критеріями (див. таблицю). Максимальна кількість балів – 40.
Представники організатора конкурсу особисто відвідають кандидатів в переможці для знайомства з досвідом.
 

# Критерій Максимальний бал
  Тематична відповідність  
1 Заходи і результати вирішують виявлені проблеми і потреби, сприяють досягненню більшої енергонезалежності та покращують ситуацію описаної цільової групи. 5
  Ефективність  
2 Результати практики є сталими з фінансової точки зору (не вимагають великих вкладень, або ймовірно принесуть значну економію, або зможуть генерувати доходи) 5
3 Практику можна відносно легко реалізувати і в інших місцях (вона не вимагає спеціальних знань або підготовки) 5
4 Досвід має інноваційні елементи 5
  Вплив і сталість  
5 Діяльність ймовірно матиме довгостроковий вплив на цільові групи. Результати практики будуть використовуватись навіть після її завершення. 5
6 Практика сприяє більш сталому та ефективному використанню деревини або деревної біомаси з місцевих джерел з екологічної, екологічної або соціальної точки зору. 5
7 Практика  підтримує та залучає місцеві ресурси та місцевих людей 5
8 Пропозиція по використанню цінного призу є чіткою, заходи і результати практичні і чітко описані. 5

 
Коли і куди подавати заявки
Організатором даного конкурсу є ГО ФОРЗА.
Заявка має бути написана українською , заповнена повністю та надрукована на комп’ютері. Загальний обсяг заповненої заявки – максимум 4 аркуші формату А-4, шрифт Times New Roman, 12-й кегль, інтервал 1.5, поля стандартні. До заявки просимо додати фотографії, які відображають кращу практику.
Заявку в електронному виді слід подавати до 15 лютого 2018 р. на ел. пошту radmila.ustych@forza.org.ua.  Неповні або заповнені від руки заявки не розглядаються.
Організатори інформують учасників конкурсу  та переможців про результати до 15 березня 2018 р.
Організатори планують запросити учасників конкурсу, заявки яких відповідають всім вимогам, але не перемогли, на спільну зустріч-знайомство, яка відбудеться навесні 2018 р., і покривають витрати на транспорт і харчування.
В ході заповнення заявки учасники конкурсу можуть контактувати ГО ФОРЗА для отримання консультацій з її заповнення: Радміла Устич, Координатор сектору економіки ГО ФОРЗА, Ужгород, вул. Швабська 51а, тел. 38 067 310 1631, ел. пошта radmila.ustych@forza.org.ua, www.forza.org.ua.

Умови та ФОРМУ ЗАЯВКИ можна скачати тут http://forza.org.ua/uk/derevina-dlya-energiyi-konkurs-krashchih-praktik-...