Ресурсоефективність на деревообробних підприємствах: досвід меблевої фабрики "Геліка"

Наприкінці червня представники ГО ФОРЗА відвідали Меблеву фабрику Геліка”,  одного з провідних виробників меблів для учбових та дошкільних закладів, бібліотек, офісних та глядацьких приміщень в Україні, виробничі підрозділи якого розташовані у м. Вінниця та області.

Під час зустрічі з заступником директора з питань маркетингу п. Сергієм Романюком говорили, зокрема, і про питання ефективності використання ресурсів та енергії, які є головними в міжнародному  науково-практичному проекті RERAM: Посилення зв’язку між наукою та інноваціями у сфері ефективності використання ресурсів та сировини.
 
Підприємство здійснює опалення власних виробничих та офісних приміщень, підігрів води за  рахунок використання відходів виробництва – тирси та решток від розкроювання плит та пакування. Що цікаво, збирання сухої тирси здійснюється цілорічно, що дозволяє підприємству накопичувати її та навіть у холодні зими обходитися власним матеріалом для опалення. 

Головний енергетик підприємства Володимир Ящишин під час огляду котельної зазначив, що в опалювальний сезон 2014-2015 р.р. для опалення було використано 250 міхів з тирсою. На опалювальний сезон 2015-2015 р.р. планується заготовити 310 міхів. За словами Володимира, котел, встановлений на ПМП „Геліка", є одним з найекологічніших у м. Вінниця по викидах в атмосферу. Надвисокі температури камери згорання котла та вакуумне ущільнення забезпечують повний розпад формальдегідних клеїв та смол, що дозволяє не забруднювати навколишнє середовище. Неодноразові перевірки органів по охороні навколишнього середовища підтвердили унікальність даного методу спалювання.  
 
Сергій Романюк зазначив, що у питаннях ефективного використання ресурсів та енергії завжди є можливість для росту та покращення, тому підприємство зацікавлене у конкретних порадах від експертів проекту РЕРАМ та інших консультантів щодо більш ефективного використання ресурсів, використання альтернативних джерел енергії та оптимізації процесу виробництва.