DigiMedFor – Цифрові інструменти та технології для сталого управління лісовими ресурсами країн Середземноморського регіону
Середземноморський регіон охоплює понад 25 мільйонів гектарів лісів та біля 50 мільйонів гектарів інших заліснених земель. Кліматичні та соціально-економічні зміни в цьому регіоні можуть мати серйозні наслідки для лісів, призводячи до втрати екосистемних послуг та спричиняючи широкий перелік економічних, соціальних та екологічних викликів.
У країнах Європейського Середземномор'я (EUMED) низька конкурентоспроможність ланцюга постачання лісоматеріалів посилюється обмеженим доступом управлінців та компаній до сучасних і передових цифрових технологій. Застарілі системи й нездатність вирішити нагальні проблеми галузі зумовлюють перешкоди на найближчі десятиліття.
Така ситуація потребує швидкого реагування шляхом впровадження багатостороннього підходу в цифровізації, починаючи з визначення потреб зацікавлених сторін та послідовного окреслення спільних дій. Для цього було визначено мету проєкту DigiMedFor, яка полягає у трансформації технологічного ландшафту ланцюжка постачання деревини та лісоматеріалів шляхом посилення його конкурентоспроможності, таким чином створюючи різним зацікавленим сторонам умови для більш ефективного управління та забезпечення різними лісовими екосистемними послугами, у тому числі забезпечення відстежуваності деревини від джерела постачання до кінцевого користувача.
Назва проекту: Digital tools and technology systems for the sustainable management of Mediterranean forest resources /
Номер проекту: 101081928
Коротка назва проекту: DIGIMEDFOR
Конкурс: HORIZON-CL6-2022-CIRCBIO-02-two-stage
Початок проекту: 1 червня 2023 р.
Тривалість проекту: 36 місяців
Веб-сайт: https://digimedfor.eu
Координатор: Department of Agricultural Sciences - University of Naples FEDERICO II
Партнери:
- DEEP BLUE SRL
- ASSOCIAZIONE FORESTA MODELLO DELLE MONTAGNE FIORENTINE
- FUNDACION CENTRO DE SERVICIOS Y PROMOCION FORESTAL Y DE SU INDUSTRIA DE CASTILLA Y LEON ES
- TRESTIMA OY
- EUROPEAN LEADER ASSOCIATION FOR RURAL DEVELOPMENT, aisbl
- TOPVIEW SRL
- DIMOS KAVALAS
- ETHNIKO KENTRO EREVNAS KAI TECHNOLOGIKIS ANAPTYXIS
- CONSORCI FORESTAL DE CATALUNYA
- CONSIGLIO NAZIONALE DELLE RICERCHE
- CENTRO DE INVESTIGACION ECOLOGICA Y APLICACIONES FORESTALES
- FORÊT MODÈLE DE PROVENCE
- MODELNA SUMA ISTRA
- ASOCIACION PARA LA CERTIFICACION ESPANOLA FORESTAL - PEFC ESPANA
- PEDAL CONSULTING SRO
- MINISTRY OF AGRICULTURE AND FORESTRY
- INSTITUT NATIONAL DE RECHERCHES EN GENIE RURAL, EAUX ET FORETS
- SERVIZI LEGNO-SUGHERO CONSORZIO*CSLS O CONLEGNO
- MARE ENGINEERING GROUP SPA
- FORZA AGENCY FOR SUSTAINABLE DEVELOPMENT OF THE CARPATHIAN REGION NONPROFIT ORGANIZATION
Ціль 1 – Посилення систем інвентаризації лісів шляхом оцифровування та гармонізації даних.
Опис: Ціль 1 має на меті оцифрувати дані інвентаризації лісів в межах окремих лісових господарств, залучених до DigiMedFor, застосовуючи багатоплатформний підхід (інноваційні інструменти на основі штучного інтелекту, а також більш традиційні) для інтеграції існуючих національних даних інвентаризації лісів із місцевими та детальними просторовими та іншими характеристиками лісів і, таким чином, відповідності вимогам міжнародного моніторингу та звітності щодо запасів, поглинання та викидів вуглецю, покращуючи здатність до порівняння, прозорість та точність даних інвентаризації лісів у країнах-членах ЄС. Крім того, ця ціль спрямована на розробку інструментарію для лісових менеджерів щодо того, як вимірювати лісові змінні та характеристики та включати їх у цифрову інвентаризацію. Насправді, щоб досягти високого стандарту сталого управління лісами, слід оптимізувати обидві складові: і збір даних, і інвентаризацію даних, а також поширювати ці дані та зробити їх доступними для всіх зацікавлених сторін, як державних, так і приватних.
Ціль 2 – Покращення відстеження, класифікації та сертифікації деревних і недеревних ресурсів і продукції від лісу до кінцевого споживача, встановлюючи зв’язок між походженням асортименту деревних і недеревних ресурсів і кінцевим продуктом процесу виробництва.
Опис: Ціль 2 спрямована на встановлення зв’язку між походженням асортименту деревних ресурсів і кінцевим продуктом процесу виробництва шляхом розробки та надання зацікавленим сторонам різних інструментів оптимізації (включаючи інструменти на основі ІКТ, ШІ та НК) для сертифікації сталого ведення лісового господарства. екосистемних послуг, лісозаготівельної діяльності, відстеження деревини та недеревних ресурсів, оцінка якості деревини та недеревних ресурсів та сортування деревини. Справді, відстеження деревних ресурсів і продукції від лісу до кінцевих споживачів пропонує величезний потенціал для сприяння сталому веденню лісового господарства, протидії незаконній заготівлі та незаконному обміну деревиною та покращенню ланцюжків вартості лісових ресурсів EUMED.
Ціль 3 – Підтримка поінформованого та оптимального прийняття рішень менеджерами та власниками лісів та іншими зацікавленими сторонами в лісовому секторі.
Опис: Ціль 3 має на меті впровадження обґрунтованих систем підтримки прийняття рішень щодо лісового господарства, від стратегічних рішень (наприклад, плани поставок деревини та недеревних ресурсів, комерційної деревини та недеревних товарів тощо) до операційних (наприклад, планування заготівлі). Коли вимірювання на основі ІКТ з дистанційних і проксимальних датчиків і наземної інформації поєднуються з динамічними і 3D-моделями на основі штучного інтелекту та процесів, вони дозволяють впровадити Систему підтримки рішень у віртуальному лісі (VFDSS), що представляє собою один із найдосконаліших інструментів в рамках прийняття рішень в управлінні лісовими ресурсами. За допомогою цієї цифрової системи менеджери та власники лісів можуть тестувати та порівнювати ефекти та наслідки від різних варіантів господарювання та змінювати сценарії.
Ціль 4 – Створення умов для створення бізнес-мереж і повного використання продуктів DigiMedFor вздовж ланцюжка поставок лісових деревних та недеревних товарів.
Опис: Ціль 4 спрямована на сприяння використанню інструментів і послуг DigiMedFor. Щоб створити умови для повноцінного використання цих інструментів, слід враховувати кілька змінних, таких як економічні, етичні, юридичні, нормативні питання, прийнятність для користувачів та питання, пов’язані з навичками. DigiMedFor проведе ретельний аналіз усіх цих аспектів і надасть огляд майбутніх сценаріїв, а також рекомендації щодо подолання потенційних перешкод. DigiMedFor проводитиме аналіз можливостей працевлаштування в лісовому секторі, а також нових бізнес-моделей у ланцюжку створення вартості. Амбітна частина цієї мети полягає в підтримці лісової політики та регулювання, для того, щоб більш чітко стверджувати, що «цифровізація може інтегрувати поточні інструменти та регулювання щодо лісових ресурсів регіону Середземномор‘я», і згодом переписати стандарти для ефективного включення цифрових інструментів в управління та простежуваність лісових ресурсів. Для подальшого посилення використання результатів проекту буде організовано та проведено заходи з мережування, поширення напрацювань та підвищення обізнаності громадськості та зацікавлених сторін.