Революційні зміни в ланцюжку постачання лісоматеріалів у країнах Середземномор'я: Представлення проєкту DigiMedFor програми ЄС Горизонт Європа

Громадська організація «ФОРЗА» приєдналася до консорціуму нового проєкту DigiMedFor, спрямованого на інноваційні зміни в лісовому господарстві Європи.

Проєкт DigiMedFor об'єднує 21 організацію-партнера з 10 країн світу, серед яких: Італія, Франція, Іспанія, Туніс, Греція, Хорватія, Фінляндія, Словаччина, Туреччина та Україна.

ГО "ФОРЗА" є одним з партнерів проєкту, відповідальним за тестування інноваційних технологій на території нашої країни.

DigiMedFor - новаторська ініціатива, спрямована на трансформацію технологічного ландшафту та підвищення конкурентоспроможності ланцюжка постачання лісоматеріалів у країнах середземномор'я. Основна мета проєкту полягає в розширенні можливостей зацікавлених сторін ефективно управляти лісами і надавати численні екосистемні послуги, а також забезпечити відстежуваність деревини від лісу до кінцевого споживача.

Відповідно до лісової стратегії ЄС та цифрової стратегії ЄС, DigiMedFor використовуватиме найновіші та інноваційні цифрові рішення, щоб революціонізувати моніторинг та управління лісовими ресурсами вздовж усього ланцюжка поставок, починаючи від походження деревини і закінчуючи деревообробною промисловістю. Оптимізуючи сталість виробництва деревини та покращуючи простежуваність і надання екосистемних послуг, DigiMedFor обіцяє зміну парадигми в галузі.

В основі підходу DigiMedFor лежить суцільна інтеграція геопросторових технологій, технологій штучного інтелекту (ШІ) та цифрових двійників у поєднанні з інформаційно-комунікаційними технологіями (ІКТ). Така синергія прокладе шлях до вдосконалення управління лісовим господарством і відкриє безпрецедентні можливості для всього сектору.

"DigiMedFor має стати важливою віхою на нашому спільному шляху до сталого та цифровізованого ланцюга поставок лісоматеріалів у країнах середземномор'я," сказав на установчій зустрічі DigiMedFor в Італії 19-20 червня 2023 року Луїджі Сауліно з факультету сільськогосподарських наук Неаполітанського університету Федеріко II, який є головним координатором проєкту DigiMedFor.

"Використовуючи сучасні цифрові рішення та сприяючи співпраці між зацікавленими сторонами, ми прагнемо подолати виклики, покращити простежуваність та забезпечити довгострокову життєздатність наших дорогоцінних лісів".

Передумови - Середземноморський регіон, що налічує понад 25 мільйонів гектарів лісів та приблизно 50 мільйонів гектарів інших лісистих земель, стикається зі значними викликами, зумовленими кліматичними та соціально-економічними змінами. Наслідки для лісів можуть бути серйозними, що призведе до втрати важливих екосистемних послуг і спричинить низку економічних, соціальних та екологічних проблем.

У країнах Європейського Середземномор'я (EUMED) низька конкурентоспроможність ланцюга постачання лісоматеріалів посилюється обмеженим доступом управлінців та компаній до сучасних і передових цифрових технологій. Застарілі системи й нездатність вирішити нагальні проблеми галузі зумовлюють перешкоди на найближчі десятиліття. Визнаючи нагальність цієї ситуації, надзвичайно важливим є багатосторонній підхід до цифровізації, який починається з глибокого розуміння потреб зацікавлених сторін та визначення партнерських дій.

 

З питань зв‘язків з громадськістю, будь ласка, звертайтеся:

Наталія Волошина, Радміла Устич

ГО "ФОРЗА"

natalia.voloshyn@forza.org.ua

+380673101631

Соціальні мережі:

https://www.facebook.com/Digimedfor

https://www.linkedin.com/company/digimedfor/

 

ЗА ФІНАНСУВАННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ.

 

Викладена точка зору не обов‘язково відображає точку зору Європейського Союзу або Європейського Виконавчого Агентства з питань Досліджень (REA). Ані Європейський Союз, ані уповноважена організація не несе відповідальність за зміст цієї публікації.