Апробація цифрових інструментів та технології для сталого управління лісами DIGIMEDFOR

ГО ФОРЗА розповіла про проект DIGIMEDFOR учасникам Круглого столу “Ліси України у міжнародному контексті: ризики, виклики, майбутнє”, приуроченого до Міжнародного дня лісів, який своєю чергою цьогоріч має окреслену тематику: “Ліси та інновації: Нові рішення для кращого світу”. 

Круглий стіл відбувся 21 березня 2023 у Львові, організований громадською організацією "Лісові ініціативи і суспільство".

Подія об'єднала науковців, представників експертного середовища (лісівників, екологів) та лісозалежного бізнесу, а також державних інституцій та установ, які поділилися своїми думками, напрацюваннями і досвідом щодо лісу як природного ресурсу, середовища існування; лісу як товару, навколо якого створена ціла лісогосподарська галузь, де працевлаштовані тисячі громадян України; лісу як надважливої екосистеми.

Про особливості цифрових інструментів та технологій для сталого управління лісами, а також можливість їхньої апробації усіма зацікавленими розповіла Устич Радміла, експертка ГО ФОРЗА. Зокрема, вона розповіла про те, що в польових умовах в Україні вже відбувається тестування додатку Trestima, яку передали в рамках проетку DIGIMEDFOR Це технологія, основана на фотографуванні мобільним телефоном та автоматизованій обробці зображень. Цей додаток буде корисним в застосуванні при плануванні й таксаціі лісовиях діянок, відвіоді лісосів, оцінці якості інвентаризації, зробленої іншими методами.

Вона також розповіла, що наступним кроком планується Свипробувати система відстеження на основі блокчейну.  Це дієва система відслідковування деревини від місця вирубки до виробника продукції і далі до покупця, яка буде актуальною зокрема зважаючи на вступ у дію Регламенту ЄС щодо боротьби зі знелісненням (EUDR).

ЗАПИС круглого столу можна переглянути на ютуб-каналі ГО "ЛІіС"