"Зелений клас" ботсаду стає все більш відвідуваним: фото та відеоматеріали

Не так давно силами громадської організації ФОРЗА в ботанічному саду Ужгородського національного університету було встановлено та 17 липня проведено офіційне відкриття дерев’яного «Зеленого класу» для навчання на свіжому повітрі – локація, яка, без перебільшення, слугуватиме не тільки збільшенню кількості відвідувачів ботсаду, а й покращенню їхньої інформованості та комфортності перебування.
 «Після аудиторних занять дітям хочеться погуляти, але все-таки, коли сил не вистачає, то й присісти. Тому «Зелений клас» корисний і тим, що тут є посадкові місця. Спільними зусиллями ми встановили й кілька стендів, які теж можна використовувати з навчальною метою. А всім туристам особливо корисною буде карта-схема ботсаду, що допоможе зорієнтуватися на території та побачити всі цікаві рослини»,- розповідає Оксана Куртяк, завідувачка лабораторії ботанічного саду УжНУ.
Клас влаштовано таким чином, що з п’яти інформаційних  стендів відвідувачі можуть дізнатися і про рідкісні рослини, які зростають на цій території, і про період квітування улюблених рослин, а також про історію створення ботсаду, розміщення колекцій та правила поведінки. Є в зеленому класі і навчальна дошка – невід’ємний атрибут кожного класу, на якій, за необхідності, вчитель зможе викласти додаткову інформацію. Є також 8 лавиць на 40 посадкових місць.
За словами пані Оксани Куртяк, локацію вже відвідали ужгородські школярі під час екскурсій у рамках пришкільних таборів та відмінно оцінили новинку, також були на екскурсії й учні шкіл сс.Анталовці та Велика Добронь (на фото).
Влаштування класу стало можливим завдяки сприянню та підтримці керівництва та співробітників ботанічного саду Ужгородського національного університету, а також фінансовій підтримці Норвезького фінансового механізму та Служби лісів США (USFS) в рамках проекту «Ліси для суспільства – ліс без бар’єрів».
Запрошуємо вчителів та учнів шкіл міста Ужгорода та області використовувати зелений клас для проведення уроків з окремих тем навчальної програми.

В підготовці інформації використано матеріали з Інтернет ресурсу Закарпатський кореспондент.

Фотографії ГО ФОРЗА з відкриття класу - https://goo.gl/photos/iFxG7hbPxtszfMN49

Відеосюжет з інтерв’ю з представниками Бот.саду про зелений клас: https://www.youtube.com/watch?v=CCT35CtrMhE

Відеосюжет з інтерв’ю з представниками ГО ФОРЗА про зелений клас: http://prozahid.com/content-48633.html

Довідково:
Проект «Ліси для суспільства - ліси без бар'єрів» (CBC01013) спрямований на створення транскордонного партнерства, яке, в свою чергу, сприятиме розвитку екологічного туризму та лісової освіти і популяризації культурної та природної спадщини на прикордонних територіях. Проект має на меті поліпшити можливості багатофункціонального ведення лісового господарства шляхом надання громадських послуг для відвідувачів лісу, туристів, дітей та молоді, в тому числі інвалідів.
Координатор проекту – Національний лісовий центр у Зволені, Словаччина. Партнери проекту: Міські ліси Кошице, Церковні ліси Про Популо Попрад, лісовий коледж в Пряшеві, Національна рада інвалідів в Словацькій Республіці, ГО ФОРЗА, Національний природний парк «Зaчарований край», ЗОУЛМГ, Інститут підвищення кваліфікації лісівників з Норвегії.
Більш детальну інформацію про проект див. на www.forsoc.org та https://www.facebook.com/forsoc.eu/
Проект фінансується грантом королівства Норвегії через Норвезький фінансовий механізм / Співфінансується державним бюджетом Словацької Республіки „Словаччина-УкраїнаСпівпраця через кордони /„Гранти ЄЕЗ та Норвегії – Співпраця для спільних цінностей  www.norwaygrants.org та Міжнародною програмою Державних лісів Сполучених Штатів Америки