Проект DETLUP розпочав свою роботу

Проект «DETLUP: розвиток через територіальне планування», який ставить на меті покращення знань місцевих і регіональних органів влади, неурядових організацій, проектантів та планувальників з територіального планування для успішного економічного і соціального розвитку, розпочав свою роботу у вересні цього року.
Представники організацій-партнерів з Словаччини, Угорщини, Польщі, Молдови та України нещодавно зустрілись в Кошіце, щоб обговорити цілі, заходи, шляхи виконання та очікувані результати проекту, підтриманого МіжнароднимВишеградським Фондом. Керівник головного партнера проекту, організації UzemnePlany.sk, пан Душан Бурак, розповів про свій досвід та напрацювання в питанні територіального планування  у Словаччині і відзначив користь та важливість подібного підходу для сталого розвитку населених пунктів та місцевих громад. Важливою складовою процесу територіального планування в Словаччині, підкреслив він, є питання залучення громадян до процесу прийняття рішень, а відтак і відчуття  причетності громади до розвитку міста або села чи регіону.
Партнери проекту узгодили підходи у роботі, зокрема, перспективний план та план роботи на найближчі півроку. В найближчі місяці партнери проекту підготують зріз інформації щодо ситуації з територіальним планування у власних країнах, зокрема, діюча система та законодавство, проблеми та перспективи, кращі підходи у плануванні та практичні приклади.
Важливою складовою проекту є тренінги, які пройдуть в різних містах України, Молдови та Грузії, і саме для ретельної їх підготовки тренерами країн Вишеградської четвірки важливе правильне розуміння вищезгаданої ситуації, а відтак і розробка влучних порад щодо її покращення.
Більше інформації на http://forza.org.ua/uk/proekty та http://www.detlup.com