#BikesForUkraine

Ініціатори: U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»), Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА», ГО «Еко Місто» (Чернігів), ГО «Молодіжне об’єднання Екстрим стайл» (Суми), ГО «Міські реформи» (Харків)

Мета кампанії

Ми запрошуємо весь світ підтримати сьогодні Україну та приєднатися до міжнародної кампанії #BikesForUkraine. 

Ми прагнемо підвищити мобільність українських волонтерів і волонтерок та зробити гуманітарну допомогу доступнішою для тих, хто найбільше цього потребує.

Велосипед став основним транспортом в українських містах, постраждалих від російської військової агресії: Харкові, Чернігові, Сумах, Бучі, Ірпені та інших. У деяких з цих міст взагалі не працює громадський транспорт і бракує пального. Тому велосипед залишається ледь не єдиним засобом мобільності для волонтерської доставки гуманітарної допомоги та переміщення персоналу критично важливих служб. Ви можете допомогти українцям стати мобільнішими, а в умовах війни це означає зберегти життя.

До кого ми звертаємось?

Громадські організації, велосипедні спільноти та клуби, велобізнеси, муніципалітети міст, міжнародні та європейські інституції. 

Як можна допомогти?

  • самостійно закупити велосипеди за кордоном / в Україні та передати їх U-Cycle

  • зібрати і відремонтувати вживані велосипеди у своєму місті та організувати їх трансфер до України

  • для велобізнесу: передати свої велосипеди 

  • зафондувати купівлю велосипедів в Україні на банківські реквізити U-Cycle або PayPal:

  • Р/р: UA403052990000026001006209584 в АТ КБ “ПРИВАТБАНК”;,

  • Kод банку 305299

Анастасія Макаренко є виконавчою директоркою U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»).

Це спростить логістику, а також підтримає українську економіку сьогодні.

Якщо ви хочете підтримати велосипедами конкретне місто з переліку тих, що беруть участь у кампанії, вкажіть місто в коментарі до переказу.

Щоби приєднатися та допомогти, заповніть цю форму, будь ласка: https://forms.gle/66J2U5QBBo2ufRwf8

Ми приймаємо заявки на велосипеди від організацій, молодіжних центрів і гуманітарних штабів з України: https://forms.gle/M6Ago7zsCdhrHCDb9 Пріоритет надаватиметься містам/селам, постраждалим від бойових дій, де є руйнація вулично-дорожньої мережі, не працює громадський транспорт. Також ми розглядатимемо заявки від міст, які приймають вимушено переміщених осіб.

Нас підтримують: 

  • міжнародна компанія ORESUND: транспортні рішення, яка займається проектами сталої мобільності, допомогла знайти та придбати перші 70 велосипедів для Чернігова, Сум і Харкова

  • громадське об’єднання Changing Cities (Німеччина), яке збирає і ремонтує 100 вживаних велосипедів для Харкова

  • Transformative Urban Mobility Initiative (TUMI) / GIZ

В травні 2022 року шість громадських організацій U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»), ГО «Еко Місто» (Чернігів), ГО «Молодіжне об’єднання Екстрим стайл» (Суми), ГО «Міські рефор