Молодіжна Зелена Конференція 2019

*Відьми – причини зміни клімату?
**Чому комахам потрібні готелі?

Виявляється, конференції – це зовсім не нудно. Три дні Молодіжної Зеленої Конференції 2019 для 15 українських та 30 австрійських дівчат та хлопців, які активно займаються питаннями охорони навколишнього середовища та дотримуються принципів «зеленої поведінки» у повсякденному житті, були дуже насиченими. Програма була наповнена семінарами, дискусіями з експертами, презентаціями, майстернями та практичними заходами. А об’єднала події тема сталого розвитку та дикої природи: як з повагою ставитися до природи та що кожен особисто може зробити для її збереження.

Ми говорили про те, як людська діяльність спричинила зміну клімату, що таке національні парки і заповідники, провели вікторину про те, чому і як слід поважати комах. Ще ми порівнювали, чим краще приїхати в Рамінгштайн (Австрія) групою: автобусом, потягом чи машиною, хто як подорожує, і що таке стала мобільність.

Про важливість дерев на наших подвір’ях, у парках чи на вулицях нашого міста ми дізнались на семінарі з лісової педагогіки, організованому ГО ФОРЗА. При цьому висновки робили самі діти. Вони самі вимірювали породу, висоту та діаметр дерев на подвір’ї та провели конкурс краси серед дерев з огляду на їх соціальні, економічні та екологічні вигоди. Нам повезло на практиці відпрацювати підготовку до походу: як зібрати рюкзак, що взяти з собою, як поводитись на природі й поважати її. У парку розваг діти вчились, як долати перешкоди на природі, допомагаючи один одному і діючи в команді. 

Особливою була оглядова екскурсі по регіону Лунгау з акцентом на наслідки зміни клімату (всихання лісів, зниження рівня води) та шляхи їх подолання.

Завершували ми кожен день біля вогнища підведенням підсумків дня та й просто балаканиною на англійській мові. 

В завершення разом з експертами та представниками влади молодь з України та Австрії обговорили ряд волонтерських заходів, які зможуть організувати учасники Конференції, щоби допомогти навколишньому середовищу у своїх містах. Тому співпрація молоді, експертів та управлінців не закінчується! Українська команда планує і надалі регулярно зустрічатись та проводити еко-акції.

Молодіжна Зелена Конференція-2019 пройшла 6-9 жовтня 2019 р. у м. Рамінгштайн (Австрія) й організована Європейським Товариством Дикої Природи (Австрія) та Агенством сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА» (Україна) за фінансової підтримки Освітньої Програми Євросоюзу «Еразмус +».

*Виявляється, шукаючи причини посух та голоду, які час від часу виникали в Європі у Середньовіччі, люди відчували їх зв'язок із погіршенням погоди та кліматом, але вважали, що маніпулюють погодою відьми, їх і вважали винуватцями.

**Маленькі будиночки на зразок шпаківень під назвою «готелі для комах» - це комплексне рішення проблеми залучення корисних комах у свій сад (для запилення, боротьби із садовими шкідниками) та збереження їхньої популяції в природі. Австрійські та українські діти своїми руками виготовили 45 таких готелів для комах, яких вони збираються влаштувати у себе в саду чи в шкільному подвір’ї. Тепер вони стануть притулком для сотень корисних істот.