14 червня цього року відбулася стартова конференція проекту під назвою «Велосипеди без кордонів», впровадження якого розпочалося 10 червня за фінансової підтримки Королівства Норвегії та Уряду Словацької Республіки в рамках фінансової програми технічної допомоги Норвезьких грантів, пріоритету транскордонне співробітництво Словаччини.
У реалізації проекту задіяні 7 організацій з України та Словаччини, головним партнером проекту є Кошицький самоврядний край, партнерами з фінансовою участю є ГО ФОРЗА «Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону» (Україна), Об‘єднання сіл Верхньої Ториси, Місто Велкі Шаріш, Північний схід Словаччини (Словаччина), партнерами з не фінансовою участю є Асоціація велосипедистів Києва (Україна) та Регіональне об‘єднання сіл Горнад (Словаччина).
Головною метою проекту «Велосипеди без кордонів» є розбудова спроможності та краща координація планування заходів у сфері велосипедного транспорту та велосипедного туризму шляхом співпраці з зацікавленими сторонами не тільки в межах свого регіону (області), але і з сусідніми областями та межуючими країнами. Зокрема, з Словацького боку увага приділятиметься вело шляху ЄвроВело 11, в той час як на українському боці головним завданням є розроблення концепції мережі велосипедних шляхів Закарпаття на довгі відстані.
У проекті визначено три особливі напрямки роботи:
Перший напрямок – це забезпечення скоординованої підготовки концепцій та технічної документації обраних ділянок велошляхів.
Другий напрямок стосується покращення знань та вмінь місцевих зацікавлених сторін в частині планування та створення велошляхів. У цьому нам допоможуть два фахові семінари, що будуть проведені до кінця цього року для архітекторів/проектантів (1) та активістів велосипедного руху (2).
Третім напрямком роботи є підвищення обізнаності громадськості щодо можливостей велосипедного транспорту та туризму. Для цього буде підготовлено путівники, проведено промо велозаїзд вздовж шляху ЄвроВело 11 у Кошицькому та Прешовському краях, пропагування транскордонного велотуризму.
Саме про це йшлося під час стартової конференції, після якої відбулася робоча зустріч партнерів проекту, на якій було визначено план роботи транскордонної команди партнерів на наступні 3 місяці.