13 лютого 2018 року в Ужгородському Прес-клубі презентували новий вело-путівник.
Сергій Степчук, автор велопутівника та Наталка Волошина, представниця ГО «ФОРЗА» розповіли про історію створення та особливості роботи над вело-путівником, зокрема про те, що путівник був підготовлений та виданий в рамках українсько-словацького проекту транскордонного співробітництва «Велосипеди без кордонів / Cross the border by bike» за фінансової підтримки Королівства Норвегія, Уряду Словацької Республіки та співфінансування партнерів проекту, серед яких з українського боку проект координували ГО «ФОРЗА» за підтримки нефінансового партнера – асоціації велосипедистів Києва.
Путівник є одним з найбільш яскравих результатів проекту в обох країнах, проте в Словаччині путівник підготовлений тільки в електронній формі, словацькою мовою і охоплює частину Українських Карпат, з українського ж боку путівник охоплює різні ландшафти Закарпатської області, виданий у паперовому та електронному варіантах українською мовою.
Сергій Степчук розповів про зміст та графічну ідею оформлення путівника, яка зображає подорожуючих велосипедистів у різних ситуаціях його подорожі. Що стосується змісту, на початку путівника міститься корисна інформація про Закарпаття: географія та рельєф, трохи історії, інформацію про транспорт, час, мову, особливості закарпатського характеру, стан доріг, зв‘язок, умови грошових розрахунків, безпеку, місця харчування та торгівлі, послуги розміщення, традиційні сувеніри. Далі путівник описує 8 велосипедних маршрутів, кожен з яких був пройдений Сергієм, з фіксацією географічних координат, висот та перепаду висоти та умов проїзду. Опис кожного маршруту містить інформацію про хід шляху, навколишні культурологічні, історичні, природні та інші туристичні атракції, карту маршруту та карту перепаду висот. Окремими фалами йдуть GPS-треки, розміщені на сайті http://turkul.com/.
8 маршрутів Сергія Степчука, це: Околицями Унґвару, Старою штрикою, По Верховині, По виноробному Закарпаттю, Боржавськими полонинами, На Синевирське озеро, По гірському пасму Пікуя, По Свидовецькому хребту. Охоплені путівником маршрути є різними за складністю і тривалістю, тож кожен, хто хоче спробувати проїхати Закарпаттям на велосипеді може знайти оптимальний для своїх можливостей маршрут.
Насамкінець, посібник згадує дружні до велотуристів організації та веселий русинський словничок.
Слушні запитання учасників прес-конференції стосувалися того, де і як будуть розповсюджуватися путівники, чи буде доступна електронна версія путівника, хто складав русинський словничок, чи є іншомовна версія путівника тощо.
Ми дуже вдячні всім, хто прийшов підтримати нас на прес-конференції.
Електронна версія цього пелопутівника буде невдовзі розміщена на нашому сайті в розділі Публікації.