План сталої міської мобільності Ужгорода розроблено та представлено громаді!

18 квітня 2023 року у великій сесійній залі Ужгородської міської ради відбулася зустріч розробників згаданого стратегічного документу із фахівцями з питань мобільності, представниками профільних управлінь, депутатами міської ради, містянами та ЗМІ. ПСММ розробили ТОВ "Урбан Консалтинг" з Івано-Франківська.
Для розвитку міського простору нашого міста це дуже важливий крок (наступним буде його схвалення на сесії міськради та втілення на практиці).
Сьогодні всі охочі могли ознайомитися із опитуваннями громадськості, які проводилися при підготовці документу, напрацюваннями та рекомендаціями щодо впровадження більш ефективної та сталої міської мобільності.
Команда нашої організації неодноразово розповідала про аспекти підготовки Плану, висвітлювали проблеми, з якими стикаються жителі у питаннях переміщення містом: проблеми з пішохідними зонами, запаркованість вулиць міста приватними автівками, розірвана велоінфраструктура, неякісне озеленення і т.п.
Щоб людям жилося в Ужгороді більш комфортно, безпечно та здорово, треба не точково, а комплексно, вирішувати всі ці питання. Тому ПСММ є дороговказом, який виправдав своє існування в багатьох містах Європи і сьогодні Ужгород став у ряд з тими містами України, які також прагнуть бути людиноцентричними, а не догоджати автівкам. Звісно, невід'ємною складовою є компенетність і зацікавленість представників муніципалітету та інших служб в якісній роботі та політична воля керівництва міста. Окрім Плану було розроблено мультимодальну транспортну модель, яка підсилюватиме його ефективність.
Дякуємо партнерам з Управління міжнародного співробітництва та інновацій УМР за спільну працю. Бажаємо їй хороших результатів, які з часом оцінять ужгородці та гості міста.

Текст ПСММ згодом буде опубліковано для широкого загалу. Ми обов'язково поділимося з вами посиланням на нього в одній з наступних публікацій.
 

Інформацію розміщено в рамках проєкту SUMCITYNET, Програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, за фінансової підтримки Європейського Союзу.
​Зміст інформації не обов'язково відображає позицію ЄС і відповідальність за неї несе виключно ГО ФОРЗА

*Незважаючи на те, що назва країни «білорусь» присутня у назві транскордонної програми співпраці, починаючи з 24.02.2022 року співробітництво з нею не проводиться.