Відкрите звернення до міського голови Ужгорода

Міському голові Ужгорода Андріїву Б.Є.
Копія: директору департаменту міського господарства Ужгородської міської ради Бабидоричу В.І.
начальнику управління державного архітектурно-будівельного контролю Ужгородської міської ради Зотовій О.С.
начальнику управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради Боршовському О.І.

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

Ми, громадські організації, що опікуються захистом прав осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, питаннями сталого розвитку та доступності міст та територій, звертаємося до вас із проханням вжити заходів для покращення інфраструктурної доступності громадських просторів та місць загального користування у місті Ужгород. У своїх вимогах ми керуємось:
- п.5.6.12 Державних будівельних норм «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій», відповідно до яких на пішохідних переходах максимальна висота бордюру в місці перетину з проїзною частиною не повинна перевищувати 0,025 м (2,5 см), а також мати попереджувальні тактильні елементи.
- п.6.1.4 Державних будівельних норм «Інклюзивність будівель та споруд», відповідно до яких вхідні двері необхідно проектувати без порогів. За необхідності облаштування порогів, висота кожного елемента порога не повинна перевищувати 0,02 м (2 см.), з виділенням їх контрастним кольором. Як нам відомо, згідно з п.4 заходів програми «Ужгород – місто, доступне для всіх», прийнятої на сесії Ужгородської міської ради 25.07.2019 р., передбачено провести поточний ремонт тротуарів міста з облаштуванням з’їздів, пониженням бордюрів на зупинках громадського транспорту та нанесенням візуальної та тактильної розмітки для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. На виконання цього положення має бути виділено 1 000 000 гривень впродовж 5 років (2020-2024). Однак, з огляду на численні звернення з боку осіб з інвалідністю, які відчувають труднощі в пересуванні, а також інших маломобільних груп населення (в тому числі жінок із малолітніми дітьми) проблема є нагальною та потребує вирішення в більш короткі терміни.

Враховуючи все вищезазначене, просимо, починаючи з 01.01.2021 р.:
1. У технічних завданнях на проектування та здійснення ремонтно-будівельних робіт (капітальний та поточний ремонт) проектувати висоту бордюру в місці перетину тротуарів, пішохідних переходів з проїзною частиною не вище 0,02 м та попереджувальні тактильні елементи для людей з вадами зору.
2. Здійснювати суворий контроль та нагляд за дотриманням підрядниками вимог, зазначених у п.1 3. цього звернення.
3. Привести у відповідність до вимог, зазначених у п.1, існуючі пішохідні переходи,перетин тротуарів з проїжджою частиною, зупинки громадського транспорту тощо, в першу чергу нещодавно встановлені та/або відремонтовані.
4. Перевірити наявність порушень щодо висоти порогів та провести відповідну реконструкцію там, де висота є більшою за 0,02 м, а також при проектуванні та зведенні нових будівель дотримуватися чинних обмежень щодо наявності та висоти порогів.
5. Проводити щомісячний моніторинг доступності об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста за участі міського голови, керівників відповідних служб та громадськості. Просимо включити до складу моніторингової групи виконавчу директорку ГО «Наше місто – рідний дім» Марину Сташину-Неймет.
6. Просимо повідомити підписантів цього звернення про прийняте рішення у встановлений законодавством України термін..
7. Здійснювати регулярне інформування про хід виконання робіт, а також результати проведення перевірок через канали комунікації Ужгородської міської ради, а також через засоби масової інформації. 10.12.2020 р.

Перелік організацій (осіб), що підписали звернення:
1 Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА» Лойко Л.А.
2 Громадська організація «Наше місто – рідний дім» Сташина-Неймет М.В.
3 Відокремлений підрозділ громадської організації «Всеукраїнська організація «Союз осіб з інвалідністю України» «Закарпатське обласне товариство осіб з інвалідністю» Сухотін Д.Ю.
4 Закарпатський регіональний центр соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації «Вибір» Марко В.М.
5 Християнський благодійний фонд «Карітас-Закарпаття» Принцовська О.Ю.
6 Громадська організація «Товариство захисту осіб з інвалідністю «Надія» Слиган О.П.
7 Громадська організація «Відродження України-Закарпатської області» Рейпаші В.С.
8 Громадська організація «Зелений Варош» Сабадош А.І.
9 Громадська організація «Справа Кольпінга в Україні» Ігнатьо Т.Ю.
10 Всеукраїнський Благодійний Фонд «Серце до серця» Рущак М.О.
11 ГО «Карпатська агенція прав людини «Вестед» Яцков М.М.
12 Радниця з соціальної згуртованості у Закарпатській області БФ «Стабілізейшн Суппорт Сервісез» Бабкіна А.О.
13 Громадська організація «Ужгородська міська організація Спілки жінок України» Митровцій В.В.
14 Громадська організація «Мегасоціум» Мелеганич Г.І.
15 Громадська організація «Щасливі діти» Павлова О.С.
16 Громадська організація «Смарт Поінт Ужгород» Шуліка Г.О.
17 ГО «Сила єдності та духу» Напуда Є.Ю. 18 ГО «Асоціація бібліотекарів Закарпаття» Грігаш М.В.
18 Громадська організація «Гонт» Воротняк К.І.

 

Ця інформація розміщена в рамках проєкту SUMCITYNET, Програма транскордонного співробітництва ЄІС Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, за фінансової підтримки Європейського Союзу CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine.

Зміст інформації не обов'язково відображає позицію ЄС і відповідальність за неї несе виключно ГО ФОРЗА.