Стала міська мобільність – майбутнє українських міст

21-22 жовтня 2021р. у Івано-Франківську відбулася Конференція зі сталої мобільності та чистого повітря. 

Захід проводився у співпраці з ГО «Екодія», нашою ГО ФОРЗА в рамках проекту SUMCITYNET та за сприяння Івано-Франківської міської ради.
Загалом участь у заході взяли представники з більш ніж 15 українських міст та ОТГ. Кожен ділився своїм досвідом у створенні дружнього для маломобільних  груп населення середовища, зручного громадського транспорту, безпечного міського простору (Zero Vision), розвитку велоінфраструктури, заходів та засобів зі створення чистішого повітря у своїх населених пунктах та багато інших похідних від цього тем. Це й недивно, адже зібралася величезна кількість однодумців! Крім розмов було ще й 3 екскурсії Івано-Франківськом: велосипедна, пішохідна і громадським транспортом. Все з метою показати не лише історичні принади головного міста Прикарпаття, а перш за все довести, що тут є амбіція стати одним з найзручніших та найсучасніших міст України.
Наприклад? До прикладу у центральній частині з декількох вулиць повністю витіснили автомобілі, залишили лише сервісні зони для доставки товарів. А ще тепер ці вулиці є безбар’єрними, наповнені вуличними меблями, освітленням, озелененням, велодоріжками… Чудовий результат на нашу думку!
 
Окрім цього хочемо поділитися кількома тезами, які винесли із конференції:

  • Поруч з велодоріжками потрібно завжди робити й нові тротуари
  • Щоб підвищити безпеку на вулицях потрібно збільшувати оглядовість як для водіїв, так і для пішоходів
  • При встановленні вуличних меблів потрібно враховувати макро і мікродизайн вулиці та думати не лише про те, що будуть гарні фотозвіти, але перш за все, чи захоче людина там присісти
  • При напрацюванні плану сталої міської мобільності варто залучати громадськість
  • У фокусі сталої міської мобільності має бути людина, бо транспорт – це лише один із засобів переміщення

 Приємно бачити, що в нашій країні вже є міста, в яких виконавча влада робить впевнені кроки назустріч комфорту та безпеці мешканців. Окрім Івано-Франківська, прикладом для наслідування є й Львів, Тернопіль, Вінниця, Хмельницький, Чернігів , Кам’янець-Подільський, Дрогобич, Миргород та багато інших. Чому ми згадуємо саме про ці міста? Тому що окрім всього вони отримали символічні нагороди в рамках конкурсу «Краще місто» від ГО Екодія. Ужгород також брав участь, та цього разу не переміг. Втім, оскільки ми любимо своє місто, то щиро віримо, що наступного разу він буде серед переможців у номінації "Краще місто. Мобільність".
 
Власне саме для цього ми й реалізовуємо проект SUMCITYNET спільно з партнерами серед яких і Управління міжнародного співробітництва та інновацій Ужгородської міської ради. Ми постійно інформуємо громадськість про те, які інфраструктурні зміни відбудуться завдяки цьому проекту. А ще частиною нашої роботи є й просвітницька місія. Отож, продовжуємо розширювати коло однодумців, бо переконані, що саме від громади і має йти запит на зміни. Ви з нами? :)  

Ця інформація розміщена в рамках проєкту SUMCITYNET, Програма транскордонного співробітництва ЄІС Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Зміст інформації не обов'язково відображає позицію ЄС і відповідальність за неї несе виключно ГО ФОРЗА