Розпочинається Європейський тиждень мобільності! Ужгород теж долучається

16 вересня у Європі і не тільки розпочинається Європейський тиждень мобільності! Ужгород та інші міста України теж долучаються.

Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) вже 20 років поспіль проходить у період з 16 до 22 вересня. Ця ініціатива просуває підходи сталої мобільності задля блага громадян, заохочує  місцевих керівників вжити заходів щодо поліпшення громадського транспорту, а також допомагає створити «культуру сталої мобільності», яка однаковою мірою враховуватиме потреби пішоходів, велосипедистів та автомобілістів.

Тема, яку було обрано на 2021 рік – «До безпеки та здоров’я через сталу міську мобільність». І це не випадково, оскільки важливо привернути увагу до перешкод, з якими зіштовхнувся весь світ під час пандемії COVID-19, в тому числі і в питанні мобільності. Водночас, у багатьох європейських містах простежуються й позитивні зміни: на вулицях стало менше транспорту, повітря стало чистішим, люди почали більше задумуватися над своїм здоров’ям. Досвід тривалої віддаленої роботи (так званий "home office") показав, що в багатьох випадках можна непогано обходитись і без автомобіля. Дуже часто з пункту «А» у пункт «Б» можна дістатися альтернативними засобами переміщення: пішки, велосипедом, засобами мікромобільності, громадським транспортом і т.п. Саме такі питання підіймає і ЄТМ.

Європейська кампанія протягом двох десятиліть продовжує пропагувати міста та місцеві ініціативи у плануванні та впровадженні більш безпечного, екологічного, інклюзивного та безбар’єрного підходу до розвитку міст.  На початку цього шляху було 15 держав-учасниць з ЄС, зараз їх вже більше 50 з усього світу. Україна вперше долучилася до акції у 2010 році і з того часу кожного року міста, селища та села з нашої країни покращують інфраструктуру, пропагують «правильне» переміщення і проводять День без авто.

Традиційно протягом цього тижня в інтерактивній формі проходять заняття на знання ПДР та правил руху на велосипеді, велозаїзди, квести, семінари з питань сталої міської мобільності. Місцеві органи влади, навчальні заклади, підприємства та громадські організації чи просто небайдужі громадяни мають змогу самостійно вирішити, яким чином привернути увагу оточення до проблем свого міста, а також поінформувати громаду про здобутки.

В Ужгороді вже традиційно готується ряд заходів до Європейського тижня мобільності. Розпочнеться все з Велофоруму 16-19 вересня, а 21 вересня на містян чекає насичена програма, якою ми поділимося з вами згодом. Традиційно, кульмінацією акції є  День без авто 22 вересня: водіям автівок дають право безкоштовного проїзду у громадському транспорті (за наявності посвідчення водія/ техпаспорту). Наше місто теж «в темі», тому стежте за інформацією, попереду багато цікавинок.

Ця інформація розміщена в рамках проєкту SUMCITYNET, Програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Зміст інформації не обов'язково відображає позицію ЄС і відповідальність за неї несе виключно ГО ФОРЗА