Інспектування на доступність вул. Гагаріна (м. Ужгород)

Доступність, безбар’єрність, що це таке? Як воно має працювати? Навіщо? Для кого?
 
Ми вирішили запустити серію #інспектування_на_доступність в рамках проекту SUMCITYNET. В цій серії ми перевірятимемо вулиці Ужгорода на їхню доступність для пішоходів. Наші герої – звичайні ужгородці зі звичайними потребами, як-от: дійти до навчального закладу, на роботу, в магазин, у лікарню, на вокзал, у перукарню і т.д. То в чому ж «сіль» цієї ідеї? В тому, що всі наші «інспектори» мають багаторічні складнощі з доступом до цих звичайних місць.
Ми знімаємо відео з коментарями, щоб якомога більше людей зрозуміло, що саме не так з нашими вулицями, і що саме ми маємо вимагати від нашої влади.
Першою ж, хто прийняв наше запрошення є Maryna Stashyna-Neimet. Ця дівчина є активісткою Закарпатського обласного товариства осіб з інвалідністю, спеціалісткою в УжНУ, журналісткою і справжнім бійцем за доступність інфраструктурних об’єктів для всіх, оскільки сама має інвалідність по зору з дитинства. Отож, для неї комфорт та безпека пересування набувають особливого значення.
Хоча, можливо немає жодних складнощів з безбар’єрністю і ми все накручуємо? Ну що ж, вперед до інспектування!
Коротко про наш маршрут: ми обрали для нашого експерименту відрізок вулиці Гагаріна довжиною 550м (від переїзду практично до базарчика). Вона є однією з найжвавіших вулиць міста, особливо в робочі дні та веде аж до кола на виїзді з міста. А ще третина з неї - частина мікрорайону Дравці, найвіддаленішої частини Ужгорода. Отож, яким був наш шлях можна подивитися у відео.
Запрошуємо ділитися цим матеріалом зі своїм оточенням, як і своїми конструктивними думками в коментарях.
А також, будемо раді бачити вподобайки на нашій сторінці ГО ФОРЗА

 

Ця інформація розміщена в рамках проєкту SUMCITYNET, Програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, за фінансової підтримки Європейського Союзу.