"Антикишені" підвищують безпеку для пішоходів

Ужгород – місто запаркованих машин!
Куди не кинь оком – суцільна автопарковка і… водіям завжди недостатньо місця. Про цю проблему говорять давно, але водночас є ще одна, яку породжують саме запарковані автомобілі перед пішохідними переходами (а часом і на них).
Ті, хто зазвичай пересувається містом пішки добре зрозуміють про що мова. Це коли ви виглядаєте з-за запаркованої машини, щоб перейти дорогу, але в будь-яку мить перед вашим носом може промчати інша автівка. І її водієві, нажаль, вас також не видно.
То як «не робити нерви" ні пішоходам, ні водіям?
Є одне цікаве і дієве інфраструктурне рішення - розширений тротуар або «антикишеня». Це своєрідне продовження тротуара біля пішохідного переходу за рахунок звуження проїзної частини дороги.
Основні завдання «антикишень»:
  • зробити пішоходів більш видимими, оскільки їх не закриватимуть припарковані автомобілі
  • скоротити час перебування пішоходів на зебрі
  • унеможливити стоянку машини в зоні перехрестя і на переході за рахунок встановлення захисних стовпців, чи велопарковок
Насправді, зупинка автівок на пішохідному переході є одним із найчастіших порушень ПДР. Тому тут вдвічі добра справа: і водіїв вберегти від спокуси порушити правила, і створити більш безпечний простір для пішоходів.
Знаєте локації, де часто виникає схожа проблема? Давайте спільно складемо перелік таких переходів.
 
Ілюстрацію антикишені взято з цього відео: https://www.youtube.com/watch?v=0TKAVcikxy8
 
Ця інформація розміщена в рамках проєкту SUMCITYNET, Програма транскордонного співробітництва ЄІС Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Зміст інформації не обов'язково відображає позицію ЄС і відповідальність за неї несе виключно ГО ФОРЗА