Як отримати найбільшу користь від участі у виставці або поінформований – значить озброєний

5 квітня 2013 р. в мальовничому куточку Закарпаття селі Жденієво відбувся семінар-тренінг для деревообробних підприємств Західної України, які за фінансової підтримки швейцарської програми сприяння імпорту SIPPO та організаційної підтримки ГО «ФОРЗА» приймуть участь в одній із найбільших світових спеціалізованих виставок постачальників меблевої галузі та інтер’єру Interzum 2013. Цьогорічних учасників Inerzum від України, яких підтримує SIPPO – шість, половина з них зроблять це вперше, і тому, отримання практичних порад, як правильно підготуватись до такого заходу, є для них дуже важливим і актуальним. Хоча всі компанії вже мають досвід участі у інших виставках, отримані на семінарі-тренінгу знання були визначені ними як корисні та цікаві. З новачками виставки Interzum ділились своїм досвідом досвідчені учасники – ТОВ «Елітвуд» та ТОВ«Максіфлекс».
В ході семінару-тренінгу представники підприємств дізнавались про те, що слід робити до, під час та після закінчення виставки. Учасники дізналися про особливості виставки Interzum, про те, що і як представляти, які виставляти зразки продукції підприємства, які маркетингові матеріали слід розробити і мати з собою, як підготувати персонал для роботи на стенді, чого слід уникати і яких помилок не слід допускати, яким є європейський партнер і хто такі нецільові клієнти, як планувати виставковий час тощо. Довідались учасники і про те, що етап «після» завершення виставки є не менш важливий і трудомісткий, ніж етапи «до» та «під час». Під час цього етапу надзвичайно важливо правильно опрацьовувати контакти, отримані на виставці, оцінити ефективність участі у ній і далі працювати з потенційними партнерами. Практична частина тренінгу була присвячена комунікації різних типів учасників та відвідувачів виставки. Більшість учасників представили свою роботу іноземною мовою, що є також дуже важливим на міжнародній виставці. Найкраще з поставленою задачею справились Василь Фозекош (ТОВ «К*лен») та Ростовцев Ігор (ТОВ «Оллес»).
Учасники семінару-тренінгу мали нагоду ще раз критично оцінити свою індивідуальну підготовку і визначити, що ще слід зробити до виставки і які питання слід узгодити з SIPPO.
Крім цього, учасникам була представлена інформація про міжнародну виставку деревообробної галузі - Ligna 2013, що проходитиме в Німеччині у м. Ганновер 06-10 травня що зручно для деревообробних підприємств, які бажають поєднати участь у виставках Ligna та Interzum. Учасникі почули також про іншу реалістичну можливість отримати допомогу у розвитку їхнього бізнесу та виробництва нової продукції, залучивши волонтерів-експертів із різних галузей та напрямків Швейцарського Корпусу Експертів SWISSCONTACTS.
Приємним додатковим результатом семінару-тренінгу стало також те, що представники компаній більше дізнались один про одного, знайшли спільні моменти у підготовці до виставки, налагодженні співпраці, зокрема, щодо транспортування продукції, особливостей митного оформлення, подальшого спільного якісного та оперативного виконання великих замовлень одного типу продукції тощо. У виставці Interzum 2013 планують взяти участь також інші деревообробні підприємства України, але участь за підтримки SIPPO та ГО ФОРЗА, і це відмітили самі підприємства-учасники тренінгу та виставки, є для них значною конкурентною та фінансовою перевагою. Бажаємо успіхів нашим деревообробникам на виставці Inerzum 2013!