Interzum 2013: Нові можливості для українських деревообробників

Нещодавно представники шести деревообробних підприємств України повернулися із чергової спеціалізованої міжнародної виставки комплектуючих меблевої галузі Interzum 2013, яка проходила з 13 по 16 травня 2013 р.  в німецькому місті Кельн. З метою представлення більш чіткої структури для відвідувачів та подібності експонентів, виставка була сфокусована лише на трьох секторах «Матеріали та природа», «Функції та компоненти», «Текстиль та обладнання». Так, понад півтори тисячі постачальників з 62 країн презентували тенденції та традиції, новації та майстерність 53 тисячам відвідувачів з 148 країн. Найбільше експонентів прибуло з Німеччини, Італії та Туреччини, порівняно з  попередньою виставкою значно зросла кількість відвідувачів з Китаю, Росії, Польщі та Туреччини. Підсумковий звіт по Interzum 2013 буде незабаром розміщений на сайті виставки.
Вже багато років  SIPPO підтримує деревообробні підприємства малого та середнього бізнесу у покращенні їх доступу до ринків Європи та Швейцарії зокрема. Так і цього року, в добре відвідуваній частині Interzum був представлений павільйон Швейцарської програми сприяння імпорту SIPPO, на якому комфортно розмістились 6 деревообробних підприємств з України (половина з яких виставлялася вперше) та 3 – з Індонезії.   Як завжди, підтримка SIPPO була всебічною: і сприяння у підготовці до виставки, і оплата громадського транспорту по м.Кельн та проживання в готелі двох учасників з кожного підприємства протягом дії виставки, і промоція деревообробників-учасників спільного стенду SIPPO серед відвідувачів та зацікавлених сторін. Що не менш важливо, протягом дії виставки SIPPO організувало для 9 вищезгаданих підприємств тренінг з продажу з відео підтримкою та індивідуальним коучінгом. Під час виставки надавалась й експертна підтримка щодо оцінки серйозності відвідувачів стенду та веденні ефективних переговорів, запрошення потенційних партнерів до стенду, допомога у спілкуванні англійською, німецькою та італійською мовами, а також технічна підтримка (переговори з службами підтримки, Internet, друк матеріалів, частування учасників переговорів) тощо. Крім того, SIPPO було організовано навчальний тур у супроводі експерта SIPPO для сербських деревообробників, які прибули з метою отримання уявлення про виставку Interzum, налагодження нових ділових контактів та оцінки власної спроможності прийняти участь у наступній виставці Interzum. Іншою подією, організованою SIPPO, було проведення конференції «Нові часи для індонезійської деревини - сертифікація SVLK (Індонезійська система перевірки легальності деревини) за участі представників Міністерства лісового господарства Індонезії. Назване міністерство протягом останніх десяти років розробляло систему SVLK і незабаром очікується її офіційне визнання Європейським Союзом.
На відміну від попередніх років цього року SIPPO запросила й представника української громадської організації «ФОРЗА», багаторічного партнеру SIPPO, до участі у Interzum та наданні допомоги та підтримки українським деревообробникам. ,
Протягом чотирьох днів роботи Interzum шість українських деревообробних підприємств («Дельта», «Максіфлекс», «Оллес», «Елітвуд», «Клен» та «Бук-холдінг») гідно представили на спільному стенді свою продукцію, а саме: меблеві фасади, молдінг, декоративні і вбудовані елементи для інтер’єру, меблеві компоненти з фанери, гнуто-клеєні деталі зі шпону, меблевий щит з масиву та зрощений, паркетну дошку з масиву  з різних порід дерев. Продукція, представлена нашими деревообробниками (зокрема вироби з дубу, компоненти з фанери, меблевий щит), користувалася великим попитом серед відвідувачів виставки, які прибули не тільки з різних країн, а й з різних континентів! Був, навіть, поставлений рекорд SIPPO за кількістю контактів «підприємство/день». Були також приємні зустрічі з  партнерами з минулого, з якими, завдяки виставці, вдалось відновити співпрацю. Варто відмітити і згуртованість та доброзичливість української команди деревообробників, які незважаючи на дух конкуренції, завжди готові були прийти на допомогу один одному у різних ситуаціях. Крім того, українські та індонезійські деревообробники, підтримані SIPPO, знайшли спільні точки дотику та намітили шляхи подальшої співпраці. Усі учасники стенду отримали задоволення, досвід  та користь від участі у Interzum 2013, висловили бажання взяти участь у наступних профільних виставках та продовжити співпрацю в рамках програми SIPPO та з ГО «ФОРЗА». Найближчою такою нагодою може стати виставка DOMOTEX, що дає всеохоплюючу уяву про повний спектр пропозицій світового ринку підлогового покриття, що пройде 11-14 січня 2014 рогу у виставковому комплексі м.Ганновер, Німеччина.
Ось відгуки українських  учасників Interzum 2013 , підтриманих SIPPO:
Олена Ростовцева, «Оллес»:
Гарно дякуємо за підтримку, допомогу в організації та проведення виставки. Завдяки виставці ми змогли побачити і визначити рівень і якість своєї продукції по відношенню до продукції виробництв конкурентів. А також, знайшли нових потенційних партнерів, з якими можливо складеться співпраця.
Анатолій Дубина, «Максіфлекс»:
Пройшов тиждень відтоді як ми повернулися з виставки. Час невпинно минає, але я  досі знаходжуся під враженням пережитих подій, пов’язаних з участю в такому знаменитому форумі, який для нас відбувся завдяки програмі SIPPO, за що їм величезне Дякуємо!
Провели ретельний огляд отриманих контактів та зробили детальну класифікацію за продуктами, пріоритетами, термінами для відповідей та контактами. За тиждень отримали багато зворотних зв’язків: з них при опрацюванні – більше половини можливих замовлень. Отже, почате в Кельні, продовжує своє життя.
Відмічаю роботу експертів SIPPO, ГО «ФОРЗА» та  тренерів, це є неоціненний досвід! Все це дало нам, усім учасникам форуму, можливість не відволікатися на дрібниці, а зосередиться на роботі з потенційними клієнтами.
Відчуття прекрасної атмосфери від пережитого за тиждень у Кельні не залишають мене і сьогодні. Сподіваюся, що завдяки програмі SIPPO, ми отримаємо нові можливості в розвитку свого бізнесу, на додаток до  вже набутого  досвіду в  роботі з потенційними замовниками продукції.
Взаємовідносини між учасниками української делегації були коректними і ми відчували підтримку  один одного, сподіваюся, що ці стосунки отримають продовження і в подальшій співпраці вже в Україні.
 Усім Вам найщиріші вітання, практичних результатів від виставки, здоров’я та успіхів!
Отже, виставка Interzum дала можливість деревообробникам не тільки представити свою продукцію на світовому ринку, підвищити комунікативні та маркетингові навички, налагодити нові бізнес-контакти з потенційними партнерами та постачальниками, але й отримати з першоджерела уявлення про сучасні світові тенденції ринку меблевих комплектуючих, розвинути власні ідеї щодо виробничо-технологічних процесів.
З додатковою інформацією та враженнями від Interzum 2013 проектного менеджера сектору технічної деревини SIPPO п.Сабін Ган-Форнет можна ознайомитись тут
В разі Вашої зацікавленості дізнатись більше про підтримку SIPPO українських деревообробних та меблевих підприємств, звертайтесь до партнера SIPPO в Україні ГО «ФОРЗА». Будемо раді співпраці з Вами!