Відбулася поїздка українських партнерів проєкту "Шляхи до здорових лісів" до Словаччини.

Під час поїздки лісівники та представники партнерських організацій проєкту обмінялися досвідом щодо догляду за лісами прямо посеред Татр. Прямо на місцях, колись пошкоджених внаслідок вітровалів, розглядали підходи догляду за лісом, у тому числі заходами, що здійснюються проти пошкоджень молодих дерев тваринами. Згодом учасники поїздки завітали до міст Кежмарок та Спішська Бела, міські ліси яких також є об‘єктом діяльності проєкту "Шляхи до здорових лісів".

Проєкт "ШЛЯХИ ДО ЗДОРОВИХ ЛІСІВ: посилення стійкості, життєздатності й адаптаційної спроможності лісів у прикордонних регіонах України і Словаччини" передбачає реконструкцію лісових доріг, створення лісових розсадників, покращення протипожежної інфраструктури, а також створення демонстраційного освітнього центру "Ліс і Клімат", лісовідновлення, охорону та догляд за лісовими насадженнями, освітні заходи для лісівників щодо питань зміни клімату, та взаємовзв‘язків між лісами та зміною клімату.

Партнерами проєкту з українського боку є державне підприємство (ДП) "Ужгородський лісгосп" (головний партнер), ДП "Вигодський лісгосп", ГО "ФОРЗА", а зі словацького боку – міські ліси міста Кежмарок, міські ліси міста Спішська Бела та Державні ліси Татранського національного парку.

#roadstohealthyforest #enicbc #huskroua

#шляхидоздоровихлісів #наближенедоприродилісівництво #нпл #лісіклімат

Ця інформація розміщена в рамках проєкту "ШЛЯХИ ДО ЗДОРОВИХ ЛІСІВ: посилення стійкості, життєздатності й адаптаційної спроможності лісів у прикордонних регіонах України і Словаччини", що реалізується партнерами з України та Словаччини за програмою транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2014-2020 роки, за фінансування Європейського Союзу.

Зміст інформації не обов'язково відображає позицію ЄС. Відповідальність за зміст публікації несе ГО ФОРЗА.