15-16 грудня відбувся дводенний семінар-тренінг «Практики ведення лісового господарства в контексті зміни клімату – впровадження в Закарпатті наближеного до природи лісівництва».

15-16 грудня відбувся дводенний семінар-тренінг «Практики ведення лісового господарства в контексті зміни клімату – впровадження в Закарпатті наближеного до природи лісівництва».

Метою семінару є ознайомлення фахових лісівників з сучасними підходами в адаптації лісів до зміни клімату, а також обговорення можливостей впровадження в Закарпатті методів та підходів наближеного до природи лісівництва.

Тренінг проходить на базі Закарпатського ОУЛМГ, ДП «Ужгородське ЛГ» та Ботанічного саду ДВНЗ УжНУ та поділяється на дві частини: теоретичну та практичну.

Під час теоретичної частини були представлені базові поняття наближеного до природи лісівництва (НПЛ): його мета, головні відмінності від суцільнолісосічного господарювання, переваги, принципи, методи і способи застосування в насадженнях різних типів лісу та вікових груп (НПЛ в молодняках і жердняках, НПЛ в середньовікових і пристигаючих деревостанах), а також обговорені питання наближеного до природи лісівництва і його екологічних вигод, адаптації до зміни клімату, особливості переформування насаджень на наближені до природних.

Практична частина, під час якої були представлені підходи НПЛ та концепція господарювання в деревостанах демонстраційного об’єкту та проведена робота в групах – набуття практичних навичок визначення дерев в рубку, пройшла 16 грудня на демонстраційному об’єкті наближеного до природи лісівництва, організованому для проведення семінарів в 120-ти річному грабово-дубовому насадженні з дуба скельного в «Шахтинському лісі», в північній частині Ботанічного саду ДВНЗ УжНУ, та буково-грабово-дубових насадженнях Ужгородського лісництва ДП «Ужгородське лісове господарство».

 

Семінар проходить в рамках інфраструктурного проекту ЄС в лісовому господарстві України «Шляхи до здорових лісів: посилення стійкості, життєздатності й адаптаційної спроможності лісів в прикордонних регіонах України та Словаччини», HUSKROUA/1701/LIP/009, що впроваджується в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 та співфінансується Європейським Союзом.

Головною ціллю проєкту є посилення стійкості та адаптаційної спроможності Карпатських лісових екосистем до впливів зміни клімату в прикордонному українсько-словацькому регіоні.