Річний звіт 2015

Завершився 2015 рік – п’ятий повний рік роботи нашої команди у якості громадської організації «ФОРЗА»

Як і в попередні роки, роботи було чимало.

ПРОЕКТИ
Разом з партнерами завершено три проекти:
LOC-CLIM-ACT: місцеві дії щодо впливу кліматичних змін, http://forza.org.ua/uk/loc-clim-act/loc-clim-act-miscevi-diyi-shchodo-vplivu-klimatichnih-zmin (фінансований Програмою прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013, що фінансується із фондів Європейського Союзу),
HYDROFOR: сприяння гармонізованому попередженню паводкових ризиків у басейні р.Бодроґ шляхом посилення гідрологічної ролі лісів та покращення практик ведення лісового господарства, http://forza.org.ua/uk/hydrofor/hydrofor-spriyannya-garmonizovanomu-poperedzhennyu-pavodkovih-rizikiv-u-baseyni-rbodrog (фінансований Програмою прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013, що фінансується із фондів Європейського Союзу), та
YES: юні спеціалісти за енергозбереження в школах прикордонних територій, http://forza.org.ua/uk/yes/yes-yuni-specialisti-za-energozberezhennya-v-shkolah-prikordonnih-teritoriy (фінансований Програмою прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013,  що фінансується із фондів Європейського Союзу),

натомість розпочато два нові:
DETLUP: розвиток через територіальне планування, http://forza.org.ua/uk/detlup/proekt-detlup-rozvitok-cherez-teritorialne-planuvannya (фінансується з Міжнародного Вішеградського Фонду),
FORSOC: ЛІСИ ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА – ЛІСИ БЕЗ БАР’ЄРІВ (наприкінці лютого очікується відкриття сторінки www.forsoc.org) (фінансується Норвезьким Фінансовим Механізмом),

та продовжується виконання проекту
RERAM: Посилення зв’язку між наукою та інноваціями у сфері ефективності використання ресурсів та сировини, http://forza.org.ua/uk/reram/reram-posilennya-zvyazku-mizh-naukoyu-ta-innovaciyami-u-sferi-efektivnosti-vikoristannya (підтриманий Програмою Європейської Комісії FP7 INCO). 

ПАРТНЕРИ

Цього року нам пощастило зустріти і попрацювати з новими партнерами, а саме: Державними підприємствами «Маневицьке лісове господарство» (Волинська область), «Сколівське лісове господарство» та «Славське лісове господарство» (Львівська область), «Берегометське лісове мисливське господарство» (Чернівецька область»), Державним лісогосподарським підприємством «Баконьердо» (Угорщина), Державним лісо-аграрним господарством Уліч та Державним лісогосподарським підприємством Вранов (Словаччина), ТОВ «МОБІЛІССІМУС» (Угорщина), та ПРО ПАРК, Фундація для заповідних територій (Румунія), громадськими організаціями «UzemnePlany.sk» (Словаччина) та «СвітОсвіт» (м. Київ).
Крім цього, у 2015 році нам дуже пощастило продовжити співпрацю з нашими давніми партнерами!

ПОДІЇ

В рамках діючих проектів та програм співпраці, на території Закарпатської області проведено 7 поїздок з обміну досвідом з питань посилення гідрологічних функцій лісів, ведення лісового господарства, розвитку громад та енергозбереження.
Всього, наша команда організувала і провела на території України 28 тренінгів, семінарів та інших інформаційно-навчальних заходів, в яких взяли участь 832 особи.
Ми та наші партнери взяли участь у 18 міжнародних зустрічах та семінарах.

Експерти ГО «ФОРЗА» у складі міжнародної команди експертів з Австрії, Польщі, Грузії, Молдови, в рамках проекту RERAM взяли участь у семінарах-тренінгах і проведенні двох оцінок ресурсоефективності деревообробних підприємств.
Представники ГО «ФОРЗА» мали нагоду представити два виступи на першому міжнародному Форумі WoodInvestForum 2015 в рамках виставки ЛІСДЕРЕВМАШ: говорили про реформи лісової галузі та про створення партнерств у деревообробному секторі.

Доступною для громадськості є веб-мапа http://193.87.86.186/hydrofor/hydrofor_webmap.html, створена в рамках проекту HYDROFOR, на якій наглядно можна побачити породний склад, ґрунти, лісовий покрив та ризики паводків на прикордонній території Словаччини та України у басейні річки Бодроґ.
Наш експерт взяла участь у навчаннях з питань управління водозборами за підтримки Федеральної Служби Лісів США, та з питань залучення громадськості до прийняття рішень у природозаповідних установах за підтримки ПроПарку, Румунія.
Навчальний семінар з використання та маркетингу недеревинних лісових продуктів для представників лісогосподарських підприємств Карпатських областей України було проведено на Волині за фінансової підтримки Федеральної Служби Лісів США.
Значною подією, організованою нашою командою для українських лісівників, проведеною в Карпатському регіоні за фінансової підтримки Федеральної Служби Лісів США, став Міжнародний тренінг для представників Балканських країн, України та Білорусі з питань будівництва лісових доріг з акцентом на екологічних аспектах.

Наш давній колега і добрий друг Еріх Оберхольцер відвідав Закарпаття з консультаційною місією з питань наближеного до природи лісівництва та багатофункціонального ведення лісового господарства. Консультації були спрямовані на національні природні парки Українських Карпат і, зокрема НПП «Зачарований край», професійні поради колеги-лісівника дісталися і нам.

Молодь із шкільних команд з енергоменеджменту з Мукачева (Україна) та Бая-Маре (Румунія) дізналась про сталі практики використання енергії в школі та вдома, а школи отримали набір пристроїв та матеріалів для контролю спожитої енергії та для підвищення ефективності її споживання і підвищення енергозбереження в школах. Мали змогу вчитись енергоефективності у досвідченого тренера з Києва вчителі шкіл та працівники дитячих дошкільних закладів Мукачівщини.

Загальноукраїнський тренінг для міст України з населенням понад 200 000 з планування сталої міської мобільності, тобто планування транспорту та пересування в містах на засадах сталості, соціальної рівності, екологічної безпеки та підвищення якості життя, проведено у Львові за фінансової підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бйолля в Україні.
ГО ФОРЗА з України, Карпатський інститут розвитку зі Словаччини та Агентство NORRIA з Угорщини заснували регіональну мережу центрів підтримки місцевих органів влади та місцевого самоврядування з питань адаптації до зміни клімату.

Завдяки співпраці із програмою SIPPO та підтримці ГО ФОРЗА, українські деревообробні підприємства встановили нові контакти з покупцями з ЄС. Перші контракти вже в роботі! 3 підприємства взяли участь у міжнародній виставці у м. Кельн.
Громадська організація разом з іншими організаціями з України та країн Дунайського регіону з метою посилення голосу громадськості взяла участь у Другому Дні Участі, Третій Генеральній Асамблеї Дунайського форуму громадянського суспільства та  у Четвертому Щорічному Форумі Стратегії ЄС для Дунайського регіону, що відбулися у м. Ульм (Німеччина). 

ПУБЛІКАЦІЇ

Презентовано першу в Україні публікацію практичного спрямування з питань наближеного до природи лісівництва в Українських та Словацьких Карпатах http://forza.org.ua/uk/nablizhene-do-prirodi-ta-bagatofunkcionalne-vedennya-lisovogo-gospodarstva-v-karpatskomu-regioni
В рамках проекту LOC-CLIM-ACT: місцеві дії щодо впливу кліматичних змін підготовлено брошуру з адаптації до змін клімату – для небайдужих громадян, українською, словацькою та угорською мовами: http://forza.org.ua/sites/default/files/adaptation_climate_change_brochure_ua_screen_final.pdf, а також посібник з питань зміни клімату у трьох мовних версіях: http://forza.org.ua/sites/default/files/global_climate_changes_training_manual_ua_screen_final.pdf
У проекті YES: юні спеціалісти за енергозбереження в школах прикордонних територій, для дітей шкільного віку наші румунські колеги підготували, а ми переклали брошуру «Бути ЕКО – це цікаво!». Її можна отримати в офісі ГО «ФОРЗА».

В рамках транскордонного проекту HYDROFOR українськими та словацькими експертами спільно підготовлено рекомендації з оптимізації лісоуправління та ведення лісового господарства для посилення гідрологічної ролі лісу, в т.ч. на основі моделювання гідрологічних ситуацій на демонстраційних ділянках в прикордонних регіонах України та Словаччини: підготовлено дві публікації для лісівників-практиків на українській та словацькій мовах «Ведення лісового господарства та небезпека виникнення паводків на словацькій та українській територіях басейну ріки Бодроґ» та «Ведення лісового господарства як система для зменшення небезпеки виникнення паводків. Практичні рекомендації». Вони невдовзі з’являться на сайті ГО «ФОРЗА».

ІНШЕ, АЛЕ НЕ МЕНШ ЦІКАВЕ

Наша команда котрий рік поспіль у незмінному складі.
2015 року наш сайт налічував 5592 відвідування, з яких 3781 – з України (67%), решта – з 46 країн світу. Найбільше відвідувань (у порядку зменшення) з Німеччини, Словаччини, США, Швейцарії, Білорусі, Угорщини, Румунії, Австрії та Голландії.
ГО «ФОРЗА» є членом Дунайського форуму громадянського суспільства, Робочої групи неурядових екологічних організацій з питань зміни клімату в Україні, членом Транскордонної Мережі Центрів Зміни Клімату та Громадської Ради при Закарпатській ОДА.
Ми дотримуємось принципів Зеленого Офісу: за 2015 рік нами було зібрано і здано на переробку: 28 кг пластику, 79 кг паперу та 80 кг скла.
У нас чудова штучна «ялинка власними руками»!

І НАОСТАНОК

Ми щиро вдячні нашим партнерам та експертам за співпрацю та внесок у вирішення важливих для нашого краю питань, а донорським організаціям, волонтерам та друзям нашої організації за фінансову та моральну підтримку, яка дозволяє нам втілювати наші ідеї та проекти у життя.