RIBES: Регіональні інклюзивні рішення для біоресурсного підприємництва

Акронім проєкту: RIBES
Номер проєкту: 101134911
Конкурс: HORIZON-CL6-2023-GOVERNANCE-01
Тема конкурсу: HORIZON-CL6-2023-GOVERNANCE-01-5
Тип конкурсі: ГОРИЗОНТ-RIA
Дата початку проєкту: 1 березня 2024 року
Тривалість проєкту: 36 місяців
Консорціум: 20 партнерів з 14 країн
Координатор проєкту: INCE, INIZIATIVA CENTRO EUROPEA - SEGRETARIATO ESECUTIVO, Італія
RIBES відповідає на потребу активізації впровадження біоінновацій за допомогою новаторських моделей управління та бізнесу, розроблених на основі зближення циркулярної біоекономіки, соціальних інновацій та сільського розвитку, таким чином сприяючи переходу від лінійної до циркулярної економіки в 9 європейських регіонах, що відстають в інноваціях. Заходи проєкту будуть зосереджені на конкретних субнаціональних рівнях, але також охоплюватиме активне розповсюдження та тиражування на рівні країни. 
Регіони проєкту були відібрані на основі низки соціально-економічних показників і даних щодо характеристик сільськогосподарського та біоресурсного секторів, демографічних показників, інноваційного потенціалу тощо. 
RIBES здійснить поглиблену мультидисциплінарну оцінку регіональних екосистем біоекономіки та дослідить можливі кореляції між соціально-економічними тенденціями, вузькими місцями інновацій та роллю первинного сектора. 
RIBES запровадить 9 місцевих трансформаційних форумів (MTF), заснованих на концепціях «Живої лабораторії» та «Відкритих інновацій», щоб вирішити складні суспільні виклики та проблеми, поставивши в центр уваги участь зацікавлених сторін і процеси обговорення, з метою системних трансформаційних змін

Робочі пакети:

РП 1. Управління проектом

РП 2. На шляху до соціально-екологічного трансформаційнго інноваційного середовища

РП 3. Спільна розробка соціальних і технологічних рішень, спрямованих на сприяння місцевому розвитку

РП 4. Спільна розробка трансформаційних підходів до врядування

РП 5. Поширення, комунікація та використання

РП 6. Етичні вимоги