Менше витрат – краще результат!

18 травня у Львові обмінювалися досвідом понад 80 учасників з різних країн в рамках завершальної конференції європейського проекту RERAM.
 
Сприяння надійному партнерству між підприємствами, науковцями та органами влади з метою ефективного використання сировини та ресурсів стали ключовими питаннями заходу.
 
В рамках проекту RERAM менеджери компаній навчалися модернізації виробництв та новим підходам для забезпечення сталості, у результаті чого експертами було розроблено програму навчання підприємств з ефективного використання ресурсів. Треновані фахівці та аудитори розглядали для кожного виробництва індивідуальні варіанти удосконалення процесів та навчання персоналу. 19 деревообробних підприємств в Україні, Молдові, Грузії та Австрії отримали конкретні практичні рекомендації з визначенням потенціалу економії та пропозицією рішень без інвестицій або з невеликими інвестиціями. ТОВ «Меблі стиль» (Україна) та ТОВ «Goliat Vita» (Молдова) поділились з учасниками конференції своїм досвідом впровадження рекомендацій експертів проекту RERAM, і наголосили, що одним із важливих кроків успішного вирішення проблеми є навчання громадян з питань заощадження енергоресурсів.
 
Крім цього, говорили про інновації та ланцюг доданої вартості, можливості та обмеження на шляху до змін. Практичність тем, побудованих на власних напрацюваннях, дала можливість учасникам поділитись досвідом, а також ознайомитись із підводними каменями на шляху до оптимізації. Важливість дизайну продукції як елементу підвищення конкурентоздатності підприємств підкреслювали проект Woodwerk та дизайн-бюро «Хочу раю». Про «смак інновацій» та реальні результати від їхнього впровадження, про зміни, які варто проводити на підприємствах меблевого сектору, ми почули від ТОВ «Ескада-М».
 
Д-р Уве Кіс з Міжнародного Інституту Лісу і Деревини в Німеччині, координатор проекту RERAM, окреслив користь від результатів проекту для кожного підприємства: «Менше витрачених ресурсів з однаково хорошим результатом завжди призводить до меншої кількості виробничих витрат і кращих наслідків для довкілля. RERAM показав, що ефективність використання ресурсів дає реальну можливість розвитку для лісового сектору в Східній Європі. Це завжди безпрограшна ситуація для компаній, а безпечне довкілля – в цілому для нашого суспільства».
 
Професор Національного лісотехнічного університету України д-р Орест Кійко, підкреслив важливість ефективної співпраці компаній, вчених і влади: «Сектор лісового господарства України сьогодні потребує спільної ініціативи, в тому числі всіх сторін, задіяних в лісовій, деревообробній та меблевій промисловості. Проект RERAM заклав хороший фундамент і продемонстрував, що важливо зміцнити внутрішній потенціал до зростання в малих та середніх підприємствах, а більш ефективне використання ресурсів є розумним рішенням цієї проблеми».
 
Ефективність використання ресурсів відкриває нові можливості для українських деревообробних підприємств
Лісовий та деревообробний сектор – це основа економіки: тут створюються необхідні робочі місця, закладається основа для сталого розвитку. У деревообробній промисловості України переважають малі та середні підприємства, які споживають значну кількість сировини і не завжди використовують її ефективно через нестачу знань про сучасні технології та чисте виробництво. Фінансований 7-ю Рамковою Програмою Європейської Комісії дворічний проект RERAM був націлений на пошук практичних рішень для місцевих деревообробних малих і середніх підприємств в країнах Європейської політики сусідства, зокрема й України.
 
В підсумку дворічної роботи експерти RERAM розробили методичні рекомендації щодо підвищення ефективності використання деревинних та енергетичних ресурсів, які невдовзі будуть розміщені на сайті проекту www.reram.eu.
 
Фотоматеріали конференції знаходяться на посиланням: https://flic.kr/s/aHskxkLtvD
 
Презентації конференції дивіться нижче.