Лісова служба США надала екстрену технічну допомогу підрозділам Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Прес-Реліз

Міжнародні програми Лісової служби США (U.S. Forest Service International Programs) надали екстрену технічну допомогу підрозділам Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у трьох областях з метою поліпшення їхньої спроможності до реагування на надзвичайні ситуації в умовах воєнного стану, а також для підвищення рівня особистої безпеки пожежних-рятувальників. Їхня роль є критично важливою у воєнний час, а ризики у рази збільшуються.

Для пожежно-рятувальних підрозділів Головних Управлінь ДСНС у Дніпропетровській, Запорізькій та Київській областях було закуплено та передано у власність і безоплатне користування бойовий одяг пожежного, шоломи пожежного, чоботи пожежного, захисні та інші засоби індивідуального захисту, ремені пожежного рятувальні, пожежні ліхтарі, пожежні рукави різних діаметрів, дизельні генератори великої потужності на причепах-платформах.  Все це обладнання загальною вартістю понад 130 тисяч доларів США було придбане в рамках реалізації проєкту «Пожежна безпека лісів в Україні», який впроваджує ГО "Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону "ФОРЗА".

«Ця підтримка є свідченням дієвості міжнародної співпраці та солідарності під час кризи. Генератори допоможуть забезпечити безперебійну роботу критично-важливих  служб під час надзвичайних ситуацій. Надаючи це обладнання, Лісова служба США допомагає українському народові вистояти у цій війні», – зазначила Леся Лойко, Голова ГО ФОРЗА.

Це вже третя передача обладнання для підрозділу ДСНС у м. Чорнобиль,  де Лісова служба США протягом тривалого часу сприяє побудові спроможності з реагування на надзвичайні ситуації, зокрема щодо запобігання та ліквідації пожеж у природних екосистемах Чорнобильської зони відчуження.

"Ми із задоволенням відзначаємо, що рівень нашої співпраці із Лісовою службою США весь час зростає протягом останніх років. Ми ділимося досвідом, об’єднуємо зусилля для того, щоб служби ДСНС були краще готові до реагування, а Зона відчуження була безпечною» сказав Дмитро Підгурний, Заступник начальника ГУ ДСНС України у Київській області.

«Лісова служба США визнає життєво важливу роботу, яку персонал державних служб з надзвичайних ситуацій щодня виконує в Україні, і ми пишаємося тим, що підтримуємо їх, надаючи це критично важливе обладнання. Ми віримо, що ця підтримка значною мірою допоможе сміливим чоловікам і жінкам, які ризикують своїм життям, щоб зберегти українські громади в безпеці», – сказав Мет Уіллс, програмний менеджер у Східній Європі.

Лісова служба США, починаючи з 2005 року, підтримує програми щодо управління під час надзвичайних ситуацій та управління природними ресурсами  в Україні.  Діяльність проводиться у партнерстві з різними державними установами, відомствами та недержавними інституціями, освітніми закладами та науковцями. Фахівці лісової служби США, які завжди знаходяться на передовій захисту та збереження довкілля, усвідомлюють критично важливу роль, яку відіграють служби з надзвичайних ситуацій у реагуванні на катастрофи, як природні, так і спричинені людською діяльністю. Саме тому, крім надання підтримки у вигляді обладнання, вони системно  проводять в Україні тренінги з базової підготовки лісового пожежника, поведінки вогню, особистої безпеки, координації, основ командування та управління у надзвичайних ситуаціях, а також сприяють у реалізації необхідних реформ.

Для більш детальної інформації:

https://www.fs.usda.gov/about-agency/international-programs

https://forza.org.ua/

Петро Павличенко, petro.pavlychenko@fs-ip.us