
Партнери проєкту CirCLER зустрілися в м. Брашов (Румунія) 8 та 9 травня 2025 року на факультеті дизайну меблів та інженерії деревини Трансільванського університету в Брашові (UNITBV). Метою проєкту CirCLER є визначення нового кваліфікаційного профілю та розробка нових освітніх програм для менеджера з переходу до циркулярної економіки (CETM) для меблевої промисловості.
|
|
Дискусії на зустрічі були зосереджені головним чином на сучасному стані навчальних інструментів для рівнів 4, 5 і 6 Європейської рамки кваліфікацій, які складаються з навчальних матеріалів та які будуть підкріплені інтерактивними інструментами, такими як подкасти та відео, створеними з метою допомогти здобувачам освіти краще зрозуміти та легше засвоїти інформацію, надану в межах навчальних курсів. Навчальні матеріали будуть доступні англійською, іспанською, італійською, німецькою, румунською, словенською та українською мовами.
Ще одним важливим питанням зустрічі було обговорення процесу надання мікросертифікатів, що ґрунтуються на результатах вивчення кожного освітнього елемента та слугуватимуть підтвердженням рівня підготовки здобувачів у відповідній галузі після їхнього успішного завершення.
На основі результатів, отриманих у третьому робочому пакеті, буде розроблено інструмент самооцінювання, який дозволить здобувачам освіти та зацікавленим фахівцям оцінити власний рівень знань і навичок у сфері циркулярної економіки. Результати цього самооцінювання спрямовуватимуть їх до відповідних навчальних модулів та навчального інструментарію, які необхідно опанувати.
Партнери проєкту CirCLER наголосили на важливості створення спільноти «CirCLER Furniture Labs» на національному рівні, яка матиме на меті обговорення та розгляд ключових питань, пов’язаних із сектором циркулярної економіки у сфері виробництва меблів та їх актуальністю для закладів професійної-технічної та вищої освіти.
Платформа для інтеграції навчальних матеріалів, яка також міститиме інструкцію для користувачів, вже перебуває на етапі розробки.
Вона буде протестована в межах пілотного проєкту з метою оцінки її функціональності, а також доступу користувачів до навчальних інструментів, що дозволить удосконалити платформу.
Освітня платформа буде доступна користувачам сімома мовами: англійською, іспанською, італійською, німецькою, румунською, словенською та українською.
Зустріч консорціуму проєкту CirCLER у місті Брашов закріпила зусилля із розробки навчальних матеріалів та інструментів, необхідних для лідерства меблевого сектору в галузі циркулярної економіки з метою досягнення мети створення більш сталого майбутнього.