На початку грудня (2-4) відбувся тренінг “Гендерна чутливість та гендерна перспектива у професійній діяльності» для осіб з рівня прийняття рішень а також уповноважених осіб з питань забезпечення гендерної рівності в установах, організаціях та на підприємствах лісового сектору та природоохоронної сфери.
Метою тренінгу стало підвищення рівня знань і професійних компетенцій осіб на посадах рівня прийняття рішень та уповноважених осіб з питань забезпечення гендерної рівності в установах, організаціях та на підприємствах лісового сектору та природоохоронної сфери з питань застосування гендерного підходу та впровадження гендерно чутливої політики.
Завданнями тренінгу стали:
- Підвищення рівня знань з питань застосування гендерного підходу та впровадження гендерно чутливої політики: інформування про правовий та інституційний механізми забезпечення гендерної рівності в Україні; розуміння змісту гендерно чутливої політики; інформування про існуючі гендерні розриви та прояви гендерної нерівності в Україні.
- Здобуття практичних навичок застосування гендерного підходу: визначення практичних та стратегічних гендерних потреб жінок та чоловіків (та/або їх груп); організація діяльності установ, організацій і підприємств галузі захисту довкілля, лісового сектору та природоохоронної сфери з урахуванням прав і можливостей жінок й чоловіків (та/або їх груп); розроблення та прийняття обґрунтованих гендерночутливих управлінських рішень.
Зрештою в тренінгу взяли участь 22 учасники та учасниці з різних куточків України та різних установ та організацій системи Міндовкілля та Держлісагентства:
- Апарату Державного агентства лісових ресурсів України;
- Закарпатського обласного департаменту екології та природних ресурсів;
- Адміністрацій природо-заповідних територій, підпорядкованих Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України;
- Адміністрацій природо-заповідних територій, підпорядкованих Державному агентству лісових ресурсів України;
- Державних лісогосподарських підприємств з різних областей України.
Протягом тренінгу учасники та учасниці мали змогу ознайомитися зі змістом та складовими концепції гендерної рівності; нормативно-правовими документами, що регламентують забезпечення гендерної рівності в Україні; дізнатися про методику забезпечення гендерної рівності в управлінні організаціями та запровадження гендерночутливої кадрової політики; вивчити інструменти застосування ґендерного підходу; обговорити та зрозуміти, що таке гендерна чутливість у повсякденні та професійній діяльності; розібрати питання важливості та методики розробки гендерного плану дій.
В ході тренінгу учасники та учасниці отримали аналітичну записку про забезпечення гендерної рівності у лісовому секторі України, пам‘ятку про гендерно-чутливий підхід, а також підставку з гендерночутливим кодом для використання в роботі та поширення серед колег.
Ці документи можна знайти на нашій веб-сторінці в розділі Публікації: https://forza.org.ua/uk/publications.
Останній день триденного тренінгу був присвячений екскурсії у ліси ботанічного саду УжНУ та Ужгородського лісгоспу з метою демонстрації "лісової прогулянки" – інструменту уповноваження та зміцнення ролі жінок у лісовому секторі.
Тренінг відбувся в рамках програми Програма «WEACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей» за фінансової підтримки Фонду Народонаселення ООН в Україні.
Матеріали публікуються в рамках проєкту «FEM4FOREST: ліси в жіночих руках» (DTP3-500-1.2), що впроваджується в Дунайській Транснаціональній Програмі та співфінансується Європейським Союзом, а також проєкту "Створення освітньо-навчальної платформи для фахового та особистого розвитку жінок лісового сектору України", який є складовою проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом за підтримки Уряду Канади.
Відповідальність за зміст інформації несе Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА». Інформація, що представлена, не завжди відображає погляди Європейського Союзу, Уряду Канади і УЖФ.