Ще один крок до гендерної рівності через тренінг “Гендерна чутливість та гендерна перспектива у професійній діяльності»

На початку грудня (2-4) відбувся тренінг “Гендерна чутливість та гендерна перспектива у професійній діяльності» для осіб з рівня прийняття рішень а також уповноважених осіб з питань забезпечення гендерної рівності в установах, організаціях та на підприємствах лісового сектору та природоохоронної сфери.

Метою тренінгу стало підвищення рівня знань і професійних компетенцій осіб на посадах рівня прийняття рішень та уповноважених осіб з питань забезпечення гендерної рівності в установах, організаціях та на підприємствах лісового сектору та природоохоронної сфери з питань застосування гендерного підходу та впровадження гендерно чутливої політики.

Завданнями тренінгу стали:

  1. Підвищення рівня знань з питань застосування гендерного підходу та впровадження гендерно чутливої політики: інформування про правовий та інституційний механізми забезпечення гендерної рівності в Україні; розуміння змісту гендерно чутливої політики; інформування про існуючі гендерні розриви та прояви гендерної нерівності в Україні.
  2. Здобуття практичних навичок застосування гендерного підходу: визначення практичних та стратегічних гендерних потреб жінок та чоловіків (та/або їх груп); організація діяльності установ, організацій і підприємств галузі захисту довкілля, лісового сектору та природоохоронної сфери з урахуванням прав і можливостей жінок й чоловіків (та/або їх груп); розроблення та прийняття обґрунтованих гендерночутливих управлінських рішень.

Зрештою в тренінгу взяли участь 22 учасники та учасниці  з різних куточків України та різних установ та організацій системи Міндовкілля та Держлісагентства:

  • Апарату Державного агентства лісових ресурсів України;
  • Закарпатського обласного департаменту екології та природних ресурсів;
  • Адміністрацій природо-заповідних територій, підпорядкованих Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України;
  • Адміністрацій природо-заповідних територій, підпорядкованих Державному агентству лісових ресурсів України;
  • Державних лісогосподарських підприємств з різних областей України.

Протягом тренінгу учасники та учасниці мали змогу ознайомитися зі змістом та складовими концепції гендерної рівності; нормативно-правовими документами, що регламентують забезпечення гендерної рівності в Україні; дізнатися про методику забезпечення гендерної рівності в управлінні організаціями та запровадження гендерночутливої кадрової політики; вивчити інструменти застосування ґендерного підходу; обговорити та зрозуміти, що таке гендерна чутливість у повсякденні та професійній діяльності; розібрати питання важливості та методики розробки гендерного плану дій.

В ході тренінгу учасники та учасниці отримали аналітичну записку про забезпечення гендерної рівності у лісовому секторі України, пам‘ятку про гендерно-чутливий підхід, а також підставку з гендерночутливим кодом для використання в роботі та поширення серед колег.

Ці документи можна знайти на нашій веб-сторінці в розділі Публікації: https://forza.org.ua/uk/publications.

Останній день триденного тренінгу був присвячений екскурсії у ліси ботанічного саду УжНУ та Ужгородського лісгоспу з метою демонстрації "лісової прогулянки" – інструменту уповноваження та зміцнення ролі жінок у лісовому секторі.

Тренінг відбувся в рамках програми Програма «WEACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей» за фінансової підтримки Фонду Народонаселення ООН в Україні. 

Матеріали публікуються в рамках проєкту «FEM4FOREST: ліси в жіночих руках» (DTP3-500-1.2), що впроваджується згідно Дунайської Транснаціональної Програми та співфінансується Європейським Союзом, а також проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом за підтримки Уряду Канади.

Відповідальність за зміст інформації несе Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА». Інформація, що представлена у виданні, не завжди відображає погляди Європейського Союзу, Уряду Канади і УЖФ.