НАБЛИЖЕНЕ ДО ПРИРОДИ ЛІСІВНИЦТВО: ЗАПОРУКА СТАЛОСТІ ЕКОСИСТЕМНИХ ПОСЛУГ

Екосистемні послуги та міжнародне співробітництво прикордонних територій – тема, яка стала ключовою під час Міжнародного семінару «Стале забезпечення екосистемних послуг через міжнародне співробітництво як внесок у запобігання конфліктів і регіональну стабілізацію в Східній Європі» ("Sustainably Securing Relevant Ecosystem Services through International Cooperation as a Contribution to Conflict Prevention and Regional Stabilization in Eastern Europe»), що відбувся на базі Карпатського біосферного заповідника в м. Рахів, Закарпаття.
Керівники і науковці КБЗ, науковці Університету сталого розвитку з м. Еберсвальде, Німеччина, Національного лісотехнічного університету України, м. Львів, Національного інституту досліджень і розвитку лісового господарства “Marin Drăcea”, м. Бухарест і Університету “Stefan cel Mare”, м. Сучава, Румунія та Державного університету Молдови, м. Кишинів, говорили про різні аспекти екосистемних послуг для забезпечення екологічної, соціальної і економічної сталості в західних регіонах України, Молдові і Північній Румунії, шляхи налагодження і інструменти підтримки відносин і співпраці для уникнення можливих конфліктних ситуацій між країнами в прикордонних регіонах при управлінні відповідними екосистемами і послугами.
Юрій Дербаль, експерт ГО «ФОРЗА» презентував бачення наближеного до природи лісівництва яке не тільки може, але й мало би стати  гарантом сталості екосистемних послуг та багатофункціональності лісу в Українських Карпатах.
Дискусія точилася не стільки навколо важливості екосистемних послуг, наскільки навколо перешкод і викликів на шляху їх запровадження, потенційних конфліктів навколо них та можливостей транскордонного та міжнародного співробітництва у забезпеченні сталого управління і покращенні ситуації для населення регіонів.
Презентацію Ю.Дербаля можна переглянути тут