Міжнародний проект, спрямований на впровадження перших заходів з адаптації до зміни клімату у Словаччині, Україні та Угорщині, наблизився до завершення

Міжнародний проект, спрямований на впровадження перших заходів з адаптації до зміни клімату у Словаччині, Україні та Угорщині, наблизився до завершення
Під час підготовки трьох стратегій з адаптації до зміни клімату для трьох пілотних територій у Словаччині, Угорщині та Україні, близько 170 представників державних органів місцевого самоврядування та місцевої влади дізналися про специфіку адаптації до зміни клімату для місцевих умов. Місцеві галузеві спеціалісти, активні громадяни, журналісти та вчителі, які в ході проекту, взяли участь у семінарах та тренінгах з питань зміни клімату, сприятимуть поширенню інформації з цих питань. Створена також міжнародна мережа консультаційних центрів з адаптації до зміни клімату в Угорщині, Україні та Словаччині, веб-сайт з адаптації до зміни клімату для місцевих органів влади, журналістів та активних громадян чотирма мовами – угорській, українській, словацькій та англійській. В кожній з країн-партнерів були видані та розповсюджені брошури на тему зміни клімату та адаптації з накладом більш ніж 3000 примірників.
Це лише декілька прикладів результатів міжнародного транскордонного проекту ЄС LOC-CLIM-ACT: МІСЦЕВІ ДІЇ ЩОДО ВПЛИВУ КЛІМАТИЧНИХ ЗМІН. Проект впроваджувався з вересня 2012 року до кінця лютого 2015 Карпатським Інститутом Розвитку з м. Кошице (Словаччина) та ГО ФОРЗА, Агентством сприяння сталому розвитку Карпатського регіону з м.Ужгород (Україна); Рахівською районною державною адміністрацією (Україна) та NORRIA - Регіональним Агентством Інновацій Північної Угорщини з м. Мішкольц (Угорщина). Результати та підсумки проекту демонструють, що мета проекту – підвищити обізнаність і створити умови та середовище підтримки адаптації до зміни клімату за допомогою прикордонного співробітництва – була досягнута.
Завершальна конференція, яка відбулася в місті Кошице 26 лютого 2015 року, презентувала головні напрацювання, досягнуті в ході проекту. Біля 100 учасників були ознайомлені з результатами проекту та теперішніми, а також очікуваними змінами клімату та її наслідками в регіоні Північно-Східної Угорщини, в Закарпатській області та Рахівському районі України і в регіоні Східної Словаччини з акцентом на місті Кежмарок і його околицях. Особливу увагу було приділено презентації стратегії адаптації до зміни клімату для трьох окремих пілотних територій проекту, які були розроблені в ході реалізації проекту для подальшої їх реалізації задля належного захисту території від очікуваних змін клімату.
 
Більше інформації ви можете знайти на сайті проекту www.climadapt.info та сайтах партнерів проекту МІСЦЕВИХ ДІЙ ЩОДО ВПЛИВУ КЛІМАТИЧНИХ ЗМІН:
Карпатський Інститут Розвитку, (KRI), www.kri.sk
ГО ФОРЗА, Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону, www.forza.org.ua
Рахівська районна адміністрація, http://rakhiv-adm.org.ua
NORRIA, Регіональне Агентство Інновацій Північної Угорщини, http://www.norria.hu
 

Загальною метою програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства і Партнерства Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2007-2013 (www.huskroua-cbc.net) є поглиблення та інтенсифікація співпраці між прикордоннми областями України, Угорщини, Словаччини та Румунії, що відбувається сталими шляхами в соціальному, екологічному та економічному вимірах.   Європейський Союз складається з 27 країн-членів, які вирішили поступово об’єднати свої ноу-хау, ресурси та долі. Разом протягом 50 річного періоду розширення, вони збудували зону стабільності, демократії та сталого розвитку з підтриманням культурного різноманіття, толерантності та особистої свободи. Європейський Союз відданий ідеї передачі своїх досягнень та цінностей країнам і людям за межами його кордонів.
Європейська Комісія є виконавчим органом ЄС.
Прес-реліз підготовлено з зв’язку з Завершальною конференцією проекту МІСЦЕВИХ ДІЙ ЩОДО ВПЛИВУ КЛІМАТИЧНИХ ЗМІН, 26 лютого  2015р.,м.Кошице