Тренінги для фахівчинь лісового господарства як інструмент гендерної рівності галузі

Тренінги для фахівчинь лісового господарства як інструмент гендерної рівності галузі

До чого тут тренінги, хтось спитає обов‘язково.

Тренінги, або короткострокові інтенсивні навчання на певну тему, корисні тим, що вони не тільки формують або розвивають знання та навички на якусь певну фахову тему, скажімо, як доглядати за деревами, щоб досягти їх найкращого приросту в заданих умовах, або як проводити рубки переформування в похідних смерекових молодняках, або ж переваги та особливості наближених до природних лісів, а й можуть стосуватися загальних тем, які спливають на посилення робочих якостей, до прикладу, як комунікувати з громадськістю, як управляти проєктами та/або командою, або ж як цінувати себе, як спеціаліста/ку в організації.

Всі ці тренінги можуть "підсилити" фахівця або фахівчиню не тільки в технічних питаннях, але і щодо впевненості в рівні своєї кваліфікації, відповідно створивши кращу базу самоцінності для людини на роботі.

В ході опитувань фахівчинь лісового господарства, а також студенток лісівничих спеціальностей з‘ясувалося, які ж лісівничі та нелісівничі теми навчань найбільше цікавлять жінок та дівчат.

Щодо лісівничих тем, найбільше зацікавленості викликали такі:

Серед студенток:

  • Охорона природи
  • Адаптація лісів до зміни клімату
  • Планування та управління в лісовому господарстві

Серед фахівчинь:

  • Планування та управління в лісовому господарстві
  • Інвестиції в лісову галузь
  • Адаптація лісів до зміни клімату

А в нелісівничих темах переважали наступні:

Студентки надали перевагу таким темам:

  • Співпраця та командна робота
  • Оцінка вмінь та компетенцій
  • Онлайн комунікації та соціальні медіа
  • Планування та формулювання і встановлення цілей

Фахівчині ж обирали найчастіше:

  • Онлайн комунікації та соціальні медіа
  • Управління командою та проєктами
  • Планування та формулювання і встановлення цілей

Тож ми взялися до роботи і організували два тренінги, які пройшли нещодавно в жовтня, які мали б задовольнити артикульовану потребу в навчанні.

Тренінг з комунікацій та соціальних медіа відбувся 6-7 жовтня і зібрав 22 учасниці з лісового сектору. Протягом двох днів вчилися визначати свої аудиторії, обирати соцмережі відповідно до потреб і звичок аудиторій, готувати контент, який всі зрозуміють і дочитають до кінця, обирати коли і як його просувати, аналізувати свою роботу і ефективність своїх сторінок та багато іншого. Наша тренерка, Тетяна Шаміна, комунікаційниця Української природоохоронної групи, маючи доволі різноманітний досвід комунікацій і до того ж специфіку роботи у сфері використання і захисту природних ресурсів мала чим поділитися з учасницями.

Наступний тренінг був присвячений питанням менеджменту та лідерства, тож, разом з тренеркою Анною Тюріною, 17 учасниць пройшли через різні організаційні управлінські схеми, роботу в команді, розподіл обов‘язків та відповідальності різних членів команди, тайм-менеджмент, цілепокладання, самопрезентацію, ситуаційне лідерство, типи лідерського впливу та типи працівників в межах концепції ситуаційного лідерства, рівні зрілості працівників.

І учасниці тренінгів і ми, організатори, бачимо, що такі заходи на часі, на них є попит, а від них є користь, тож ми працюватимемо і далі над тим, щоб реалізовувати такі заходи для жінок іу лісовому секторі України та сприяти їх росту.

 

Матеріали публікуються в рамках проєкту «FEM4FOREST: ліси в жіночих руках» (DTP3-500-1.2), що впроваджується в Дунайській Транснаціональній Програмі та співфінансується Європейським Союзом, а також проєкту "Створення освітньо-навчальної платформи для фахового та особистого розвитку жінок лісового сектору України", який є складовою проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом за підтримки Уряду Канади.

Відповідальність за зміст інформації несе Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА». Інформація, що представлена, не завжди відображає погляди Європейського Союзу, Уряду Канади і УЖФ.