Марафон гендерної рівності, як це?

Інформаційний марафон з питань гендерної рівності.

Ще одне наше вагоме напрацювання для поширення ідей гендерної рівності – це Інформаційний марафон з питань гендерної рівності, що тривав протягом вересня цього року, щовівторка, і був орієнтований на збагачення знаннями керівників/ниць та спеціалістів/ток лісового сектору щодо запровадження гендерно-орієнтованого підходу в роботі підприємств, установ та організацій лісового господарства та охорони природи.

Інформаційний марафон складався з чотирьох вебінарів, і зібрав у загальному підсумку понад 126 учасників та учасниць, з яких 102 жінки та 24 чоловіка, з різних установ та організацій природоохоронної сфери, лісогосподарської системи, вищих навчальних закладів, громадських організацій тощо.

Інформаційний марафон готувала та провела наша експертка з гендерних питань, керівниця Центру гендерної освіти при УжНУ, пані Маріанна Колодій.

Темами вебінарів були:

6 вересня 2022 року: Сутність та значення гендерної рівності: гендерна рівність та механізми гендерної рівності в Україні: поняття гендерної рівності; гендерні розриви – індикатори нерівності; законодавчі основи гендерної рівності в Україні; міжнародні нормативні акти з питань гендерної рівності.

Посилання на відеозапис тут: https://youtu.be/mBaDr7-g-B4

 

13 вересня 2022 року: Гендерна політика як складова управління у лісовому секторі: основні напрямки гендерної політики в Україні; гендерна політика в лісовому секторі; гендерний розподіл посад; ситуації, що відображають гендерну нерівність у сфері зайнятості в лісовій галузі; гендерний підхід у щоденній роботі організацій; гендерно-сліпа політика, гендерно-нейтральна політика та гендерно-чутлива політика.

Посилання на відеозапис тут: https://youtu.be/fhwm1amGfx4


20 вересня 2022 року: Гендерний аналіз та оцінювання гендерного впливу: важливість гендерного підходу; інструменти гендерного підходу; гендерний аналіз; оцінка гендерних впливів; гендерний аудит; етапи прийняття рішень; інтеграція гендерного підходу в систему прийняття рішень.

Посилання на відеозапис тут: https://youtu.be/h3LfbrX-Pq4


27 вересня 2022 року: Прийняття рішень посадовими особами на засадах гендерного підходу. Забезпечення гендерної рівності в управлінні організаціями: інституційні механізми забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок; складові інституційного механізму гендерної рівності; гендерний план дій для лісового сектору та як розробити гендерний план дій для своєї установи/організації.

Посилання на відеозапис тут: https://youtu.be/ZgZvrv3Lnis

 

Загальний відгук учасників про серію вебінарів з питань гендерної рівності демонструє, що для 70% опитаних вебінари були "дуже корисні і цікаві", ще для 27,5% "корисні і цікаві", з 2,5% відповідей "ні те, ні се". Для нас це високий позитивний результат.

"Постійні" учасники та учасниці вебінарів, а також їх активні учасники/ці отримали набір подарунків від проєкту "Ліси в жіночих руках".

Ми вдячні усім учасникам та учасницям за участь у вебінарах і сподіваємося, інформація, отримана під час інформаційного марафону сприятиме зміні ситуації довкола гендерної рівності і лісовому секторі України.

Долучайтеся і ви до перегляду відео.

 

Стаття підготовлена в рамках проєкту «FEM4FOREST: ліси в жіночих руках» (DTP3-500-1.2), що впроваджується в рамках Дунайської Транснаціональної Програми та співфінансується Європейським Союзом. Відповідальність за зміст статті несе партнер проєкту в Україні – ГО "ФОРЗА". Зміст інформації не обов'язково відображає позицію ЄС.