Марафон гендерної рівності, як це?

Інформаційний марафон з питань гендерної рівності.

Ще одне наше вагоме напрацювання для поширення ідей гендерної рівності – це Інформаційний марафон з питань гендерної рівності, що тривав протягом вересня цього року, щовівторка, і був орієнтований на збагачення знаннями керівників/ниць та спеціалістів/ток лісового сектору щодо запровадження гендерно-орієнтованого підходу в роботі підприємств, установ та організацій лісового господарства та охорони природи.

Інформаційний марафон складався з чотирьох вебінарів, і зібрав у загальному підсумку понад 126 учасників та учасниць, з яких 102 жінки та 24 чоловіка, з різних установ та організацій природоохоронної сфери, лісогосподарської системи, вищих навчальних закладів, громадських організацій тощо.

Інформаційний марафон готувала та провела наша експертка з гендерних питань, керівниця Центру гендерної освіти при УжНУ, пані Маріанна Колодій.

Темами вебінарів були:

6 вересня 2022 року: Сутність та значення гендерної рівності: гендерна рівність та механізми гендерної рівності в Україні: поняття гендерної рівності; гендерні розриви – індикатори нерівності; законодавчі основи гендерної рівності в Україні; міжнародні нормативні акти з питань гендерної рівності.

Посилання на відеозапис тут: https://youtu.be/mBaDr7-g-B4

 

13 вересня 2022 року: Гендерна політика як складова управління у лісовому секторі: основні напрямки гендерної політики в Україні; гендерна політика в лісовому секторі; гендерний розподіл посад; ситуації, що відображають гендерну нерівність у сфері зайнятості в лісовій галузі; гендерний підхід у щоденній роботі організацій; гендерно-сліпа політика, гендерно-нейтральна політика та гендерно-чутлива політика.

Посилання на відеозапис тут: https://youtu.be/fhwm1amGfx4


20 вересня 2022 року: Гендерний аналіз та оцінювання гендерного впливу: важливість гендерного підходу; інструменти гендерного підходу; гендерний аналіз; оцінка гендерних впливів; гендерний аудит; етапи прийняття рішень; інтеграція гендерного підходу в систему прийняття рішень.

Посилання на відеозапис тут: https://youtu.be/h3LfbrX-Pq4


27 вересня 2022 року: Прийняття рішень посадовими особами на засадах гендерного підходу. Забезпечення гендерної рівності в управлінні організаціями: інституційні механізми забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок; складові інституційного механізму гендерної рівності; гендерний план дій для лісового сектору та як розробити гендерний план дій для своєї установи/організації.

Посилання на відеозапис тут: https://youtu.be/ZgZvrv3Lnis

 

Загальний відгук учасників про серію вебінарів з питань гендерної рівності демонструє, що для 70% опитаних вебінари були "дуже корисні і цікаві", ще для 27,5% "корисні і цікаві", з 2,5% відповідей "ні те, ні се". Для нас це високий позитивний результат.

"Постійні" учасники та учасниці вебінарів, а також їх активні учасники/ці отримали набір подарунків від проєкту "Ліси в жіночих руках".

Ми вдячні усім учасникам та учасницям за участь у вебінарах і сподіваємося, інформація, отримана під час інформаційного марафону сприятиме зміні ситуації довкола гендерної рівності і лісовому секторі України.

Долучайтеся і ви до перегляду відео.


Матеріали публікуються в рамках проєкту «FEM4FOREST: ліси в жіночих руках» (DTP3-500-1.2), що впроваджується в Дунайській Транснаціональній Програмі та співфінансується Європейським Союзом, а також проєкту "Створення освітньо-навчальної платформи для фахового та особистого розвитку жінок лісового сектору України", який є складовою проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом за підтримки Уряду Канади.

Відповідальність за зміст інформації несе Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА». Інформація, що представлена, не завжди відображає погляди Європейського Союзу, Уряду Канади і УЖФ.