ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ ОЦІНКИ СТАНУ ВОДОЗБОРІВ. Лекція в Ужгородському національному університеті.

25 вересня цього року пан Тед Ґайєр, регіональний гідролог Східного регіону Департаменту сільського господарства США, співавтор Технічних настанов з класифікації водозборів Лісової служби США провів лекцію «Вступ до Системи оцінки стану водозборів. Процес шести-крокового гнучкого управління» для студентів 2-3 курсів кафедри лісівництва ДВНЗ «Ужгородський національний університет», м. Ужгород
Лекцію організовано та проведено за сприяння керівництва Кафедри лісівництва ДВНЗ «УжНУ» в рамках проекту «Кваліфіковані лісівники = кращі ліси», що виконується ГО Агентство сприяння сталому розвитку карпатського регіону «ФОРЗА» завдяки фінансової підтримки відділу Міжнародних програм Федеральної служби лісів США.
Перша частина лекції Теда Ґайєра була присвячена історії заготівлі лісу в США у 18-19 ст. та наступних негативних насдлідків заготівлі та транспортування деревини на довкілля, зокрема на ґрунтовий покрив та воду, що спонукало тодішніх урядовців і законодавців прийняти законодавчі акти, якими було визначено роль та функції лісової служби США щодо багатофункціонального управління лісовими ресурсами: регулювання деревних ресурсів, ресурсів диких тварин і риби, випасання худоби та розвитку рекреації в лісах і забезпечення належного функціонування водозборів.
Головною частиною і темою лекції американського лісівника-гідролога було ознайомлення студентів з основними елементами Системи оцінки стану водозборів, особливостями Технічних настанов класифікації стану водозборів і суб-водозборів, а також ознайомлення з базовою моделлю водозборів та важливості оцінки лісової інфраструктури і стану збереження біорізноманіття у водозборі.
Студенти мали змогу дізнатись, що Система оцінки базується на шести кроках: оцінка стану водозборів (крок А); визначення пріоритетних водозборів (крок В); розробка Планів заходів з відновлення водозборів (крок С); виконання Планів заходів (крок D); відслідковування досягнення відновлення (крок Е); моніторинг та верифікація (крок F). Дана система включає оцінку стану водних і наземних процесів за допомогою 12-ти фізичних і біологічних індикаторів та системи присвоєння балів.
На завершення лекції були відзначені найбільш активні студенти публікаціями, що висвітлюють питання ведення лісового господарства та гідрологічної ролі лісів.
Презентація пана Теда Ґаєра тут: