Воловецькі лісівники навчалися основам сільського туризму

Саме такий навчальний семінар відбувся 12 квітня 2018 року в рамках проекту «Кваліфіковані лісівники = Кращі ліси» за фінансової підтримки Лісової Служби США, на запрошення лісівників ДП «Воловецький лісгосп». Семінар проводили Волошина Наталія, представниця ГО «ФОРЗА» і Оксана Будинська, власниця сільської садиби «Ставне 158», яка входить до 100 кращих садиб сільського зеленого туризму України. Окрім цього, І Наталія і Оксана є інспекторами з категоризації мережі «Українська гостинна садиба» Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні.
 
Семінар був присвячений в першу чергу питанням організації власної садиби сільського туризму, зокрема роз‘ясненню термінів, питанням правового забезпечення роботи, визначенню цільових груп туристів, їх потреб, пропозиції сільської садиби, визначення партнерської мережі тощо. Оксана Будинська розповіла детально про те, які підходи в роботі сільської садиби застосовує вона, як організований будинок, подвір‘я, правила проживання, прийом гостей, які додаткові послуги пропонуються в садибі, якою є її цільова група туристів – відкрила учасникам усі секрети роботи і надала практичні поради щодо різних аспектів роботи садиби. Окремим питанням було представлено роботу Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні, а Оксана розповіла зі свого власного досвіду про свою історію співпраці зі Спілкою, зокрема правовий захист в питаннях податкового обліку та організаційно-правового забезпечення роботи садиби. В цьому аспекті також обговорювалося, наскільки важливо для розвитку сільського туризму, співпрацювати на рівні садиб, з органами місцевого самоврядування, районними та обласною державними адміністраціями.
 
Чому саме лісівники зацікавилися сільським туризмом? Справа в тому, що Воловеччина, як потенційно рекреаційна територія, і як лісовий район має доволі гарні можливості розвитку сільського туризму саме на базі основного свого ресурсу – лісів. Для цього, звичайно ж, слід не тільки створювати нові послуги у галузі туризму, але і забезпечувати гарну якість лісів і постійний лісовий покрив, що можна досягти з допомогою підходів наближеного до природи лісівництва.
 
У семінарі взяли участь також експерт ГО «ФОРЗА» з питань сталого лісогосподарювання Юрій Дербаль, головний спеціаліст відділу культури і туризму Воловецької районної адміністрації, Діана Грига, та заступник голови Воловецької селищної ради Сергій Грига, представник регіональної туристичної організації, Фсоціації еко-туризму України та Карпатського центру сталого туризму Валентин Волошин.
 
Фотозвіт ГО «ФОРЗА» за посиланням: https://photos.app.goo.gl/uRPlSROMZ81gcbqm2
 
Довідково: Проект «Кваліфіковані лісівники = кращі ліси» реалізується в рамках і за фінансової підтримки Міжнародної Програми Лісової Служби Департаменту сільського господарства США. Метою проекту є (і) покращення спроможностей, зокрема, практичних знань та навичок лісівників-практиків та студентів-лісівників щодо багатофункціонального наближеного до природи ведення лісового господарства, його підходів та інструментів.  (іі) створення навчального середовища і розробка інструменту оцінки водозборів, та (ііі) розширення потенціалу  лісівничої та екологічної освіти лісівників у Карпатському регіоні України з використанням досвіду та знань Лісової Служби США.