Форум Кліматична Освіта 2017: молодь вирішує!

2- 3 листопада в Києві відбувся Форум “Кліматична освіта: Молодь вирішує!”, головною ідеєю якого стало залучення молоді  до вирішення проблеми зміни клімату. Участь у Форумі прийняли вчителі, учні та громадські активісти зі всієї України.
ГО "ФОРЗА", яка є членом Української кліматичної мережі, доєдналася до роботи форуму вдруге.
Учасники обговорили актуальність  проблеми зміни клімату та залучення молоді до активної участі у її вирішенні.  Форум відбувся напередодні Міжнародної конференції ООН зі зміни клімату, яка розпочалася 6 листопада в Боні, Німеччина.

Інформувати молодь про проблему зміни клімату, надати інструменти вчителям для залучення школярів до проектної діяльності з екологічної тематики – такою була задача цьогорічного форуму. Зміна клімату – це виклик, який стоїть перед людством у 21 сторіччі, внаслідок інтенсивного споживання викопних палив, рівень СО2 в атмосфері збільшився до катастрофічних показників і ми ризикуємо залишити купу пов’язаних з цим проблем наступним поколінням”, – ділиться Ольга Лаврик, організаторка події.

Родзинкою заходу стала панельна дискусія за участі молоді, під час якої школярі, ініціатори екологічних проектів,  поділилися своїм  успішним досвідом, мотивацією та проблемами, які виникали під час їх реалізації в школах та за її межами.

Адже, коли ти приходиш додому і починаєш пояснювати батькам, чому важливо свідомо споживати енергію, сортувати сміття , економити воду тощо, а потім розповідаєш те саме молодшим, то відчуваєш на собі величезну відповідальність за майбутнє”, – ділиться Боднар Христина, учениця 9-А класу Львівської середньої школи «Надія» та учасниця проекту “Школа енергії”.
У рамках другого дня форуму пройшли два тренінги  для 50 вчителів з усіх регіонів України, один з яких був присвячений залученню молоді до прийняття рішень на рівні міського планування, а другий надав інструменти для проведення триденних тренінгів в школах з теми зміни клімату.
Цього року Форум “Кліматична освіта” відбувся вже вдруге і вже став  майданчиком для зустрічі вчителів, представників громадських організацій та молоді, спільна мета яких – виховання громадських лідерів, що в майбутньому будуть вирішувати екологічні проблеми міст і селищ.

Організатор Форуму “Кліматична освіта 2017: Молодь вирішує” – громадська організація “Світ Освіт”, подія відбулася за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні, центру екологічних ініціатив “Екодія”, шведського товариства охорони природи, DRA та Brot für die Welt.
За матеріалами веб-сайту ЕКО-ПРОСТІР 

ГО "ФОРЗА" як член Української кліматичної мережі активно співпрацює в поширенні ідей адапатації до зміни клімату та залученні молоді до вирішення даної проблеми. Ця тема буде висвітлюватися під час заходів проекту "Кваліфіковані лісівники = кращі ліси", Фінансова підтримка проекту надана Міжнародною Програмою Лісової Служби Депертаменту Сільського Господарства США.
Довідково: Проект «Кваліфіковані лісівники = кращі ліси» реалізується в рамках і за фінансової підтримки Міжнародної Програми Лісової Служби Департаменту сільського господарства США. Метою проекту є покращення спроможностей, зокрема, практичних знань та навичок лісівників -практиків та студентів-лісівників щодо багатофункціонального наближеного до природи ведення лісового господарства, його підходів та інструментів.