Тривожна скринька для Ланчинської громади

Кажуть, що в наші буремні часи в кожної родини має бути «тривожна валіза», в яку треба скласти копії документів, дублікати ключів, ліки, ліхтар та ще купу важливих речей, і яка має бути завжди напоготові у випадку нагальної евакуації.
По аналогії, на нашу думку, у кожній громади має бути «Тривожна скринька», але не щоб тікати у випадку екстремальної ситуації, а щоб бути готовими швидко та якісно надати необхідну допомогу мешканцям громади.
«Тривожна скринька» - так умовно ми назвали набір техніки, обладнання та інструментів, якими Швейцарська Конфедерація підтримала Ланчинську громаду в рамках реалізації проекту «iNSltu: природні рішення постраждалим від паводку громадам».
Хлопці по-господарські оглядали інструмент, і побачивши мотопомпу, зауважили: «Ой, як треба було нам таку влітку, бо тим, що ми мали воду відкачати було складно».
Крім мотопомпи, в цей набір увійшли й інші важливі речі: надувний човен для евакуації тих, хто сам не здатен пересуватись ; і бензо- та ручні пили, сокири, лопати, аптечки, захисні шоломи та мотузки – все те, що необхідне в перші хвилини, години та дні під час і після паводку. Передані дренажні насоси, якими можна відкачати воду з замулених паводковими водами колодязів, теж важлива для громади річ, коли після паводків постає питання води , придатної до пиття.
Звісно не хочеться, щоб ситуація, коли Ланчинська громада (сім’ї, інфраструктура) постраждали від раптового паводку, повторилась, але клімат змінюється і від цього не застрахована жодна громада, розташована в Карпатах. З таким інструментом, який офіційні представники громади Данилюк Надія з вдячністю прийняли від Швейцарії , реагування на конкретну надзвичайну подію тепер буде швидшим та якіснішим.
 
Ця інформація розміщена в рамках проєкту «iNSitu: природні рішення постраждалим від паводку громадам» за підтримки Швейцарської Конфедерації. Зміст інформації не обов'язково відображає позицію Швейцарської Конфедерації і відповідальність за неї несе виключно ГО ФОРЗА.