Підтримка постраждалих домогосподарств Буковини

З часом потроху все забувається, з’являються нові проблеми та виклики, і тих, кого це не торкнулося напряму , вже й не дуже пам’ятають червневу повінь 2020-го року, яка порушила звиклий устрій життя багатьох родин на Буковині та в Прикарпатті.
Минулорічного літа люди, що живуть біля бурхливих гірських річок та заплав Дністра і Пруту опинились у скрутному становищі. Будинки, домогосподарства, сільгоспугіддя, ще досі оговтуються після паводку. Як відомо, найважче справляються з такими проблемами найуразливіші групи населення: літні люди, люди з інвалідністю, багатодітні сім’ї та ін.
Саме вони наприкінці минулого тижня отримали по 100 кг кормів для свійських тварин (пшеницю та кукурудзу) в рамках проекту «iNSitu: природні рішення постраждалим від паводку громадам». Допомога виявилася дуже вчасною, оскільки власні ресурси та запаси кормів для тварин у сімей не завжди є в достатній кількості.
Протягом 4-5 лютого 2021-го року 50 сімей із сіл Банилів, Розтоки та Слобода-Банилів Чернівецької області, серед яких сім’ї з інвалідами 1, 2 та 3 груп, учасниками АТО, репресованими, дітьми війни, багатодітні родини, родини з дитиною-інвалідом, матері-одиначки та інші вразливі категорії, отримали 100 мішків (5 тонн) кормів для свійських тварин. Списки потерпілих внаслідок повені в червні 2020р. визначали представники Банилівської сільської ради, старости сіл Слобода-Банилів та Розтоки Вижницького району, оскільки вони краще знають місцеві потреби.
Люди з вдячністю прийняли допомогу, яку вдалося надати за сприяння партнерів проекту та співпраці з місцевими волонтерами.. Видача цієї матеріальної підтримки стала можливою завдяки фінансовій підтримці Швейцарської Конфедерації, що здійснюється в рамках даного проекту та трьохсторонніх договорів про співпрацю, укладених між ГО «Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА», партнерами проекту ГО «Партнерство Український Народний дім в Чернівцях» та Вашківецькою міською радою, Банилівською і Усть-Путильською сільськими радами.
Ми також щиро вдячні всім, хто долучився і посприяв наданню згаданої допомоги постраждалим від минулорічного паводку родинам.
Yuriy Derbal Anna Kuznetsova
Ця інформація розміщена в рамках проєкту «iNSitu – Природні рішення постраждалим від паводку громадам» за підтримки Швейцарської Конфедерації. Зміст інформації не обов'язково відображає позицію Швейцарської Конфедерації і відповідальність за неї несе виключно ГО ФОРЗА.