Щойно в Івано-Франківській області послабили карантинні обмеження, робоча група з розробки Плану управління ризиками затоплень у Ланчинській громаді зустрілася без вагань заради спільної мети – мінімізувати можливі негативні наслідки паводків на здоров’я і життя людей, їхні садиби та інфраструктуру громади у випадку їх виникнення.
Люди пам’ятають, а вся Україна побачила, як воно було минулого літа, коли вода наробила багато біди і обійстям людей, і інфраструктурі села.
Тому всі представники робочої групи, яку очолює Надія Данилюк, голова Ланчинської територіальної громади, одразу погодились, що дієвий, сучасний, з використанням якісних бази даних і картографічних матеріалів загроз та ризиків затоплення План _управління ризиками затоплень допоможе громаді у прийнятті правильних управлінських рішень:
- як захистити об’єкти критичної інфраструктури
- де, що і як будувати, щоб не піддавати новобудови ризику затоплення
- як швидко і правильно зреагувати, якщо почнеться паводок, щоб не постраждали насамперед люди і їхнє майно
До розробки плану, на запрошення Надії Данилюк, долучились Андрій Мочерняк, начальник Надвірнянської РВ УДСНС, Іван Галушка, начальник Лисецької дільниці Дністровського БУВР, Михайло Климюк і Володимир Рошнівський, головні лісничі державних Делятинського і Коломийського лісових господарств та Назар Бахмат, директор Надвірнянського спецагролісу, землевпорядники та потужна команда селищної ради.
Під час засідання робочої групи розглянуто вимоги законодавства щодо структури і змісту Плану управління ризиками затоплення, порядку його розробки і інші організаційні питання, зокрема відповідальності представників робочої групи за збір інформації щодо водних об’єктів громади, в тому числі річок, що протікають територією громади, наявних природних ресурсів, попередніх затоплень та місць розміщення об’єктів критичної інфраструктури.
Ця інформація розміщена в рамках проєкту «iNSitu – Природні рішення постраждалим від паводку громадам» за підтримки Швейцарської Конфедерації. Зміст інформації не обов'язково відображає позицію Швейцарської Конфедерації і відповідальність за неї несе виключно ГО ФОРЗА.