Планування сталої мобільності в містах України – мрії чи реальність?

17-18 грудня цього року у місті Львів відбувся тренінг з питань планування сталої міської мобільності для цільової аудиторії представників міських рад міст України з населенням більше 200 000 жителів. У семінарі взяли участь 26 учасників з 16 міст України, які протягом двох днів заглиблювалися у питання планування транспорту та пересування в містах на засадах сталості, соціальної рівності, екологічної безпеки та підвищення якості життя.
Головним доповідачем і модератором був Ондраш Екейш, керівник товариства МОБІЛІССІМУС, яке займається консультуванням та дослідженнями, плануванням у сфері сталої міської мобільності для державних та приватних клієнтів на місцевому, регіональному, національному та загальноєвропейському рівнях. Тренінг організовано та проведено за фінансової підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бйолля в Україні.
Програма тренінгу збудована таким чином, щоб від загальної інформації до деталей ознайомити учасників з поняттям, еволюцією, структурою, елементами та особливостями Плану сталої міської мобільності, як інструменту планування розвитку міста, що забезпечує врахування потреб та інтересів різних цільових груп та зацікавлених сторін та вимог сьогодення в частині екології, охорони здоров’я, безпеки та комфорту міського простору.
Частиною тренінгу були групові завдання з пошуку рішень сталої мобільності для уявного міста Уявилова та рольова гра з обговорення проектів нововведень у сфері транспорту та мобільності міст.
Ірина Бондаренко з Асоціації велосипедистів Києва представила посібник з планування велоінфраструктури в містах і розповіла представникам міських рад, як легко і радісно створити в місті умови для поширення цього найбільш екологічного і корисного виду транспорту.
Важливим елементом обміну досвідом між учасниками тренінгу були презентації від представників українських міст щодо тих чи інших питань розвитку мобільності та презентації представників Львова: Костянтина Баранюка з управління транспорту Львівської міської ради, Дем’яна Данилюка з відділу промоції міста ЛМР та Олега Шміда, радника міського голови міста Львів з питань сталої мобільності, які розповіли про минуле транспортних систем міста, зміни, що відбулися і тривають, сприятливі фактори та виклики, які стоять перед владою і жителями Львова. Складовою тренінгу стала і прогулянка до головного залізничного вокзалу Львова, спостереження та аналіз ситуації, що склалася між різними видами транспорту навколо та розподілом міського простору між різними видами транспорту та способами користування.
За відгуками учасників, тренінг сподобався і чимало коментарів стосувалися продовження проведення подібних заходів у майбутньому.
Фотозвіт дивіться за посиланням:
https://picasaweb.google.com/113805013373103711164/MobilityTrainingLvivDecember2015?authuser=0&authkey=Gv1sRgCKO7pPrw9JDwsAE&feat=directlink
Дем’ян Данилюк підібрав добірку корисних посилань і матеріалів з питань сталої мобільності:
http://mobility.lviv.ua
https://vimeo.com/mobilitylviv/videos
https://vimeo.com/lypneva/videos
http://lypneva.com/mistobuduvannia/94-proshchannia-z-benzynom
http://lypneva.com/?start=95
http://mobilnist.org.ua/
http://offentlicheraum.livejournal.com/5156.html
http://demyandanylyuk.com/2015/03/23/transport-in-poland/
http://velotransport.info
http://ekvytok.lviv.ua/page/2/
https://www.youtube.com/channel/UCPe2tLzW3FJVsdhAWi22SKg/videos
а також посилання на документальні фільми про перетворення міст:
Urbanized / Урбанізовано
http://www.ex.ua/20057632
The Human Scale / Людський масштаб
https://www.youtube.com/watch?v=kXPxHjVjsSM
Bogota Change / Перетворення Боготи
https://www.youtube.com/watch?v=GOY9UhKiFvo
Презентації учасників дивіться тут:

Презентація Дем’яна Данилюка про зміни у сфері міської мобільності у Львові:
http://mobility.lviv.ua/zahalna-informatsiya/about-lviv/