Європейський тиждень мобільності в Україні вже близько

Минулого тижня Чернігів гостинно приймав учасників інформаційного семінару «Європейський тиждень мобільності в Україні», який відбувся у нашій країні вперше.
Майже 40 учасників з різних міст, містечок, сіл і ОТГ  України дізнавались про мету та завдання пан-європейського руху Європейський тиждень мобільності (ЄТМ), про те, як і для чого він виник, які заходи можуть проводитися під час ЄТМ і як, ким і з ким вони можуть впроваджуватись; важливість партнерства  та співпраці в його проведенні та складові процесу доєднання до ЄТМ.
Представники місцевих органів влади, громадських організацій з багатьох громад України мали змогу ознайомитись з досвідом та успішними ініціативами міст та населених пунктів не тільки України, але й західної Європи, а також отримати інформацію з перших рук від представників міської ради Миргорода, Буковинської агенції регіонального розвитку з міста Чернівці та U-Cycle (Асоціація велосипедистів Києва) щодо заходів з промоції сталих видів мобільності, вело-руху та ЄТМ в цих містах.

Велику зацікавленість викликала презентація експерта з Білорусі досвіду громад Білорусі (Мінськ, Брест, Гродно, Полоцьк, Новополоцьк тощо) щодо інфраструктурних та управлінських рішень  з оглядом на сталу мобільність та альтернативні автомобілю способи пересування.
Навіть злива під час пішої екскурсії відновленими та відремонтованими алеями, парками та громадськими просторами, а також історичними об’єктами міста, зорганізованої спільно управліннями транспорту і культури та туризму міста Чернігів, не злякала учасників семінару. Найбільш допитливі учасники оглянули також й відновлену родзинку міста для відпочивальників – пляж «Золотий», і переконались, що питання сталої мобільності, доступності та інклюзивності для людей з різними потребами для міської влади стоять в пріоритеті порядку денного, що тільки на користь місту та мешканцям.  Найбільш витривалі під час пішохідної екскурсії містом пройшли пішки більше 15 кілометрів або 17 000 кроків і стали реальними промоутерами, не на словах, а справами слогану цьогорічної кампанії ЄТМ «Ходімо ходити!».
Тож ми сподіваємося, що учасники, за результатами семінару, спонукатимуть органи місцевого самоврядування  власних громад приєднатись до пан-європейського руху Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) і втілювати заходи  щодо покращення навколишнього природного середовища і умов життя в населених пунктах, надання допомоги людям у виборі розумніших, здоровіших способів пересування, альтернативних автомобілю.
ГО ФОРЗА, яка є національним координатором ЄТМ в Україні, щиро вдячна організації EUROCITIES та Європейському Союзу за фінансову підтримку заходу, спікерам Анні Саєнко, Анастасії Головченко, Яні Брик та  Павлу Астапені за чудові презентації, представникам міської ради міста Чернігів Наталії Сікач, Олександру Рижому та Катерині Литвин за відмінну організацію та цікаву інформацію про Чернігів.

Довідково:
Починаючи з 2000 року до ЄТМ щороку приєднується близько 2500 громад та їх органів самоврядування з понад 50 країн світу, в 2018 році у ній взяли участь і 50 громад з України. Більше про цей рух Ви можете дізнатися на сайті ЄТМ http://www.mobilityweek.eu/.
ЄТМ пропагує:

  • зменшення використання приватного автотраспорту та перерозподіл дорожнього простору на користь пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту
  • покращення дорожньої інфраструктури (зупинок автотранспорту, тротуарів, пішохідних зон та доріжок, велосмуг, звукових і цифрових світлофорів, велопарковок, автопарковок в приміських зонах, пунктів прокату велосипедів і т.п.)
  • зростання обізнаності та зміну ставлення населення до пересування пішки, велосипедом та громадським транспортом, які є альтернативами моторизованому транспорту
  • створення партнерства з державним установами та організаціями, НУО та бізнесом

Якщо в очолюваному Вами місті робиться будь-що з перерахованого вище, у Вас є всі підстави цього року доєднатись  до руху ЄТМ і зареєструвати свою участь на сайті http://www.mobilityweek.eu/.

Презентації з інформаційного семінару можна знайти тут:
Європейський тиждень мобільності в Україні, Леся Лойко, Національний координатор ЄТМ, Голова ГО ФОРЗА 

European Mobility Week in Ukraine 
Вдосконалення інфрастурктури міста з оглядом на сталу мобільність – досвід білоруських міст, Павел Астапеня, Експерт ПРООН РБ, ООО «ЭТС Консалт»

Європейський тиждень мобільності. Досвід Миргорода, Анна Саєнко,  головний спеціаліст відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Миргородської міської ради 

Європейський тиждень мобільності в Чернівцях,   Анастасія Головченко,  координаторка заходів ГО "Буковинська агенція регіонального розвитку" 

EMW activities in Chernivci

U-Cycle (Асоціація велосипедистів Києва), Яна Брик, координаторка заходів по Києву U-Cycle, ГО "Асоціація велосипедистів Києва" 

Cвітлини учасників семінару можна знайти тут:
Світлини ГО «ФОРЗА»:
https://drive.google.com/drive/folders/1plbKsgRIqqu3aTNTUmlD3eLWJQZXLHbU?usp=sharing
https://drive.google.com/drive/folders/1_R5bsXt-zy2JhMstGmCgXMZN3dxbNrBU?usp=sharing

Світлини Рогів Назарія

Світлини прес-служби Чернігівської міської ради

Посібник «Європейський тиждень мобільності» стане Вам у нагоді при плануванні заходів ЄТМ
 
Доєднуйтеся до кампанії «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ МОБІЛЬНОСТІ» і робіть свої міста кращими та більш дружніми до людей.