Тур де Уж в Ужгороді – один з спільних заходів в рамках проекту «Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) – Карпатська мережа»

15 травня, в неділю, у Боздоському парку м.Ужгород було проведено змагання з велоспорту-маунтенбайк серед дітей та молоді (аматорів) „Тур де Уж” присвячені 15-річниці від відновлення діяльності Закарпатської обласної організації ФСТ „Спартак”.

Участь у змаганнях взяли більше 100 дітей та молоді віком від 3 років до 14 років.. Змагання мали розважально-спортивний характер та відповідно до правил велосипедного спорту з даного виду.

Так, у крос-кантрі для вікових груп було передбачено: • 7-8 років – 5 кіл • 9-10 років – 7 кіл; • 11-12 років – 8 кіл; • 13-14 років – 10 кіл.
Для дітей віком від 3 до 7 років – індивідуальна гонка на час на велосипеді або вело бігу по рівній площині за принципом «туди-назад з розворотом», відстань 150 метрів.

Цікавинкою саме цих змагань стало те, що учасники віком від 7 років змагалися не просто у найшвидшому проходженні траси, а у вже більш спортивному виді велозмагань – т.зв. «фігурному» катанні, проходячи певну полосу перешкод по трасі. Велоспортсмени виконували завдання фігурної їзди з певними правилами. Наприклад, за кожну збиту фішку нараховувалося одне очко або секунда, яка знімалася з результату пробігу.

До організації заходу долучилися також представники ГО ФОРЗА, яка є партнерами проекту «Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) – Карпатська мережа», що реалізується в рамках Норвезького грантового механізму, пріоритету транскордонного співробітництва Словаччини. Зареєстровані учасники велозмагань отримали від ГО ФОРЗА світловідбиваючі жилети для безпечного руху на велосипеді у темряві та світловідбиваючі браслети.

Фотоархів буде доступний до 20 травня цього року за посиланням: https://picasaweb.google.com/113805013373103711164/6285269815530379265?a...

Довідково: Головною метою проекту є підвищення рівня якості природного та міського середовища транскордонної території шляхом запровадження підходів сталої мобільності в містах та районах Закарпаття та Пряшівського і Кошицького країв Словаччини. Основними заходами проекту є запровадження тривалих заходів та форм пересування, спрямованих на зменшення частки використання приватних автомобілів на користь більш екологічних видів транспорту; підвищення обізнаності населення про важливість переходу міст на більш сталі види транспорту та форми пересування задля покращення умов комфортного проживання в містах, підвищення якості повітря, зниження шумів та покращення здоров‘я населення. В рамках проекту буде створено Карпатську мережу Європейського тижня мобільності, до якої увійдуть органи місцевого самоврядування та організації, які працюють над покращенням міської мобільності, покращено міське середовище за рахунок постійних заходів мобільності, підтримано кампанії Європейського тижня мобільності в містах транскордонної території, відібраним громадам встановлено вело стоянки та інформаційні стенди про маршрути громадського транспорту.