Скоро Європейський тиждень мобільності. Саме час починати підготовку.

17 червня у місті Кошице відбувся перший інформаційний семінар проекту , «Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) – Карпатська мережа», що реалізується в рамках Норвезького грантового механізму, пріоритету транскордонного співробітництва Словаччини.
Метою даного семінару було інформування представників громад Кошицького та Прешовського країв щодо умов участі у Європейському тижні мобільності 2016 року, про що учасникам розповів Гейза Леґен, координатор проекту зі словацького боку. Про те, як брала участь Україна у ЄТМ протягом минулих років, а також про заплановані заходи проекту на українському боці розповіла Наталка Волошин, представник українського партнера проекту – ГО ФОРЗА.
Зрештою, після кількох увідних інформацій розпочалося обговорення того, як краще організовувати кампанію ЄТМ у містах/ селах, кого і як залучати і мотивувати до участі, як можна поєднати заходи з Європейським тижнем спорту, як залучати засоби масової інформації, школи та інших партнерів.
До речі, 30 червня цього року у місті Мукачево, яке також є партнером проекту «Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) – Карпатська мережа» відбудеться український інформаційний семінар, до участі у якому запрошені представники органів місцевого самоврядування – міських та селищних рад Закарпатської області, а також представники громадських організацій та інших активних учасників ЄТМ. Свій досвід на семінарі представлять гості з Вінниці та Львова, тож усі зацікавлені взяти участь у цьому інформаційному семінарі – голосіться у ГО «ФОРЗА».
 

Довідково: Головною метою проекту є підвищення рівня якості природного та міського середовища транскордонної території шляхом запровадження підходів сталої мобільності в містах та районах Закарпаття та Пряшівського і Кошицького країв Словаччини.
Основними заходами проекту є запровадження тривалих заходів та форм
пересування, спрямованих на зменшення частки використання приватних
автомобілів на користь більш екологічних видів транспорту; підвищення
обізнаності населення про важливість переходу міст на більш сталі види
транспорту та форми пересування задля покращення умов комфортного проживання в містах, підвищення якості повітря, зниження шумів та покращення здоров‘я населення. 

В рамках проекту буде створено Карпатську мережу Європейського тижня мобільності, до якої увійдуть органи місцевого самоврядування та організації, які працюють над покращенням міської мобільності, покращено міське середовище за рахунок постійних заходів мобільності, підтримано кампанії ЄТМ в містах та селах транскордонної території, відібраним громадам встановлено вело стоянки та інформаційні стенди про маршрути громадського транспорту.